Ботев Пд започна с победа 1:0 срещу Локо Сф в новото първенство. Единствения гол в мача падна от дузпа в 15-ата минута, а негов автор от бялата точка бе тунизиецът Юнес Хамза.

Впоследствие и двата отбора имаха доста голови възможности в двуострия мач, но до ново попадение не се стигна. В края гостите останаха с човек по-малко след втория жълт и червен картон на Гаджев.

Мачът се игра на базата в Коматево без публика, заради наказанието на Ботев от три мача при закрити врата. Независимо от това около 1000 фенове на Ботев гледаха мача на видеостена в близост до базата на клуба.

Ботев - Локо Сф 1:0

източник: Gong.bg, Валери Станков

Треньорът на Ботев Велислав Вуцов беше направил 5 промени в състава си в сравнение с мача срещу Санкт Пьолтен в четвъртък.

Тунизийският нападател Юнес Хамза обаче отново се появи в състава на „жълто-черните“.

„Канарчетата“ започнаха по-активно, но и гостите от Локомотив Сф контраатакуваха опасно.

В 15-ата минута обаче се стигна до дузпа в полза на домакините след нарушение срещу Чунчуков. Зад топката застана Юнес Хамза, тунизиецът стреля, вратарят Митрев достигна топката, но не успя да я отбие достатъчно и тя влезе в мрежата – 1:0 за Ботев.

Локо Сф имаше възможност да изравни при една контра в 21-вата, но се забави и ударът му беше блокиран.

Последва неумела намеса на вратаря на Ботев Михаил Иванов, но Росен Колев успя да изпревари Камен Хаджиев и да избие в корнер.

Нова контра на Локо Сф чрез Романов не завърши с точен удар. Локомотивци пренасяха бързо играта пред вратата на Ботев, но не стигаха до завършващ удар.

След началните 5-6 минути на второто полувреме, изпълнени с грешки и в двата отбора, Локо Сф отново опита да изравни.

Пред Ливраменто и Романов се откриха нови възможности, но топката не навести вратата на Ботев. После и Хамза от Ботев не сполучи да намери Марин в пеналта на Локо Сф.

В 76-ата минута Трифонов направи грешка, изгуби топката в опасна зона и позволи на Чунчуков да излезе сам срещу вратаря Митрев. Стражът на Локо Сф обаче успя да надделее в двубоя.

Впоследствие Локомотив отново имаше шанс да достигне до гол, но топката не стигна до Романов и Пепи Димитров.

Двубоят стана много динамичен и с атаки и към двете врати. На домакините видимо започна да не достига въздуха след тежкия мач срещу Санкт Пьолтен.

В 89-ата минута Даниел Гаджев получи втори жълт картон за опасна игра, след като само минута по-рано бе получил първия си жълт.

БОТЕВ ПД – ЛОКО СФ 1:0

БОТЕВ: 89 Михаил Иванов, 5 Серджан Лукин, 28 Филип Филипов, 37 Росен Колев, 11 Йордан Христов, 24 Лазар Марин /90 Юсеин/, 7 Мариян Огнянов, 30 Божидар Васев, 38 Милен Гамаков /69 Терзиев/, 23 Цветелин Чунчуков, 9Юнес Хамза  /66 Ив. Цветков/

ЛОКОМОТИВ СФ: 1 Божидар Митрев, 16 Камен Хаджиев, 6 Александър Бранеков, 77 Йордан Тодоров /84 Йорданов/, 47 Антонио Ливраменто ,26Иво Иванов  /46 Шехуди/ , 21Даниел Гаджев, 8 Румен Трифонов 23 Александър Манолов /46 Елтон/, 11 Владислав Романов, 88 Петър Димитров

Голмайстор: 1:0 Хамза 15-д.