ЦСКА остана лидер в родния шампионат и след столичното дерби срещу Локомотив в 9-ия кръг. „Армейците“ записаха трети пореден успех над „червено-черните“ на ниво А група, като се наложиха с 3:0 на стадион „Българска армия“. Жуан Фелипе продължи головата си серия за домакините, Серджиу Буш се върна сред реализаторите за „червените“, след като не можа да отбележи във Варна срещу Черно море, а в добавеното време Орелиен Жоаким оформи крайния резултат.

Началните минути на срещата със сигурност няма да се запомнят с нищо. Локомотивци се бяха прибрали по-пасивно назад, което позволи на домакините постепенно да натрупат повече увереност в разиграванията.

В 9-ата минута дойде и първата по-опасна ситуация. ЦСКА получи фаул на около 31-32 метра от вратата, при който Карачанаков чукна към Кукоч, а той със свиреп шут насочи кълбото до лявата греда. Божидар Митрев беше нащрек и боксира в ъглов удар.

Четири минути по-късно Венци Василев с извеждащ пас намери Серджиу Буш в наказателното поле отдясно. Руменъцт пое под остър ъгъл и опита да намери далечния долен ъгъл, но Митрев бе направил няколко крачки на пред, които му помогнаха да спаси с крак.

В 15-ата минута Вальо Илиев пропусна брилянтно положение. Антон Карачанаков получи отдясно и веднага центрира прострелно към далечната греда, където капитанът на „червените“ се включи в атаката и се хвърли на шпагат, за да засече. Подаването обаче му дойде дълго и той стреля във външната страна на мрежата.

Последваха минути, в които единоборствата на терена станаха доста груби, а в 29-ата минута главният съдия Цветан Кръстев определено пожали Румен Трифонов от Локомотив. Бившият футболист на „армейците“ вече имаше един жълт картон и свали на тревата Тони Силва, а реферът реши да не го гони, като се задоволи само с категорично устно предупреждение.

В 35-ата минута Локомотив успя да стигне до попадение, което беше отменено от съдията. Даниел Генов завъртя кълбото от ъглов удар към първата греда, където Марко Ранджелович удари с лакът Венци Василев и с глава опъна мрежата зад Якуб Дивиш, ала Цветан Кръстев забеляза нарушението и не зачете гола.

Нищо подобно обаче не се случи в 52-ата минута, когато Жуан Фелипе реализира в трети пореден мач за „армейците“. Тони Силва свърши черната работа отдясно, като устоя на атаките на Румен Трифонов, за да продължи пробива си и да сервира кълбото за бразилеца в дъгата. Той пое уверено и шутира през краката на бранител в долния ляв ъгъл за 1:0.

Пет минути по-късно кошмарна грешка на Елтон влоши още повече ситуацията на Локомотив. Десният бек подцени едно безадресно подаване на ЦСКА в предно позиции и върна прекалено слабо към вратаря си, без да забележи промъкващия се зад гърба му Серджиу Буш. Румънецът прихвана паса и плъзна топката край Митрев за 2:0.

В 61-ата минута „червените“ останаха без своя капитан Валентин Илиев, който получи травма и бе заменен принудително от Денис Причиненко. Последният пък бе санкциониран с жълт картон заради това, че влезе на терена преди да е получил разрешение от съдията.

Оттук нататък двубоят определено се доиграваше, като грубостите отново излязоха на преден план. Реферът Цветан Кръстев показа един куп жълти картони за състезатели на двата отбора, а ЦСКА пропусна чудесен шанс да увеличи аванса си в 80-ата минута.

Тогава Маркиньос получи страхотен пас с пета от Буш в наказателното поле и на два пъти финтира вратаря Митрев, но реши да не стреля срещу наредените четирима-петима играчи на голлинията. Това свърши Тони Силва от ъгъла на вратарското поле, като изпрати кълбото високо към трибуните.

В 4-ата минута на продължението падна и последният гол в срещата, като Ранджелович не реагира добре при блокиран шут на Жоаким и позволи на кълбото да мине зад гърба му. Там Буш се пребори с Митрев за него, а съотборникът му от Люксембург притича, за да довкара топката.

Така ЦСКА запази лидерската си позиция и дистанцията от 2 точки срещу втория Берое, който има 18 в актива си след днешния успех над Локомотив Пловдив с 3:0. Локомотив София от своя страна остава седми с 14 точки и сложи край на серията си от 5 мача без загуба.

ЦСКА-ЛОКОМОТИВ СОФИЯ 3:0

1:0 Жуан Фелипе 52'

2:0 Серджиу Буш 57'

3:0 Орелиен Жоаким 90+4'

ЦСКА (4-2-3-1): Якуб Дивиш – Венцислав Василев, Валентин Илиев /к/ (61' – Денис Причиненко), Александър Тунчев, Тончи Кукоч – Маркиньос, Стивън Сънди (80' – Орелиен Жоаким)– Тони Силва, Жуан Фелипе, Антон Карачанаков (58' – Луис Соарес)– Серджиу Буш

Старши треньор: Стойчо Младенов

Локомотив София (4-2-3-1): Божидар Митрев – Елтон дош Рейш, Марко Ранджелович, Александър Бранеков, Румен Трифонов – Иво Иванов (81' – Траян Траянов), Евертон Джилио-Том – Даниел Генов, Антонио Ливраменто (81' – Александър Манолов), Владислав Романов – Ламжед Шехуди (77' – Петър Димитров)

Старши треньор: Димитър Васев