Отборът на Берое победи Локомотив София с 3:1 в контролна среща преди началото на новия сезон в българската А група. Това бе пети пореден успех на състезателите на треньора Петър Хубчев в проверките. Двубоят се игра в Правец, а попаденията вкараха Крис Гади в 23-ата минута, Йордан Тодоров в 54-ата минута от дузпа, Жуниор Мапуку в 85-ата за Локомотив и Димо Бакалов в 89-ата минута.

Футболистите на Берое имаха възможност да отбележат още в 18-ата минута, когато при пряк свободен удар Венци Христов стреля фронтално от 20-23 метра, но Божидар Митрев се намеси добре и изби в корнер. Берое поведе в 23-ата минута, когато Салим Керкар получи пас по левия фланг, финтира бранител, освободи се до аут линията и върна за Крис Гади, който отбеляза за 1:0.

ВИДЕО

Минути след почивката Локомотив получи шанс да изравни след като съдията отсъди дузпа. В 53-ата минута Елиаш фаулира играч на Локомотив София в наказателното поле и реферът посочи бялата точка и даде втори жълт и съответно червен картон за Елиаш. Йордан Тодоров стреля от бялата точка и отбеляза в долния десен ъгъл на вратата на Берое в 54-ата минута за 1:1. Вратарят Благой Макенджиев хвана ъгъла, но не успя да улови.

ВИДЕО

Берое продължи с 10 души, въпреки че съдията даде знак, че Елиаш, който беше изгонен може да бъде заменен от друг играч. В 57-ата минута състезател на Локомотив също получи червен за груб фаул срещу Самир Аясс.

След това Берое извърши смяна. Крис Гади излезе, а Игор Джоман и Георги Костадинов влязоха в игра. Така Берое заигра отново с 11 човека. Само 3 минути по-късно обаче треньорът Петър Хубчев реши Берое да доиграе мача с 10 човека. Самир Аясс напусна терена и така след изгонването на Елиаш беройци останаха с човек по-малко.

В 83-ата минута Румен Трифонов центрира от пряк свободен удар близо до тъч линията в наказателното поле, където Благой Макенджиев улови. Вторият гол за Берое падна в 85-ата минута. Танко Дяков отне отлично топката в средата на терена, изведе добре Жуниор Мапуку, който отбеляза за 2:1.

ВИДЕО

В 89-ата минута след страхотен шут на Игор Джоман от далечно разстояние, Валентин Галев се намеси добре и успя да отбие. Топката попадна в Станислав Костов, който овладя добре в наказателното поле и подаде на Димо Бакалов, който хладнокръвно вкара за 3:1.

ВИДЕО

Състав: 22. Благой Макенджиев 2. Илия Мунин 4. Аласан Н'Диайе 5. Танко Дяков 15. Георги Динков 92. Стефан Спировски 8. Самир Аясс 91. Крис Гади 21. Елиаш (к)
17. Салим Керкар 7. Венцислав Христов

Резерви: 1. Михаил Михайлов 12. Иван Караджов 19. Пламен Тенев 6. Иво Иванов 28. Веселин Пенев 70. Георги Костадинов 88. Димо Бакалов 27. Игор Джоман 9. Станислав Костов 10. Жуниор Мапуку