Локомотив Сф завърши 0:0 с Ботев Ихтиман в първата си зимна контрола. „Железничарите“, понастоящем отбор от четвърта дивизия, се подравниха с това реми с 14-ия в ЮЗ „В“ група Ботев Ихтиман.

Това е първото равенство за столичани в официален или контролен мач от миналото лято, откакто съществува новото дружество. Същевременно за ихтиманци това реми е първо, но в контролите тази зима, като до момента те имаха три загуби и една победа.

Двубоят бе отложен от сряда за днес заради изключително силния вятър, попречил на провеждането му предния ден. Сега обаче условията за игра бяха много добри, а мачът се игра на изкуствения терен на комплекса „Царско село“.

Двата отбора предложиха равностойна игра с немного на брой положения. Все пак локомотивци бяха тези, които създадоха повече ситуации пред вратата на съперника си.

Тони Велков заложи през първата част на схемата 4-4-2, като двамата нападатели бяха новопривлечените Георг Василев и Васил Димитров.

През второто полувреме бяха извършени много смени, особено в състава на Локомотив. За ихтиманци в игра се пусна техният треньор Валери Свиленов.

В 73-ата минута на Валери Дръндев от Локомотив бе показан червен картон – най-напред жълт за грубо действие, а после и по-тежката санкция заради спор със съдията. Локомотивци обаче получиха правото да сменят провинилия се играч с друг.

Следващата контрола на Локо Сф е в събота от 14 ч. отново на „Царско село“ срещу София 2010.

В следващите проверки на тима обаче настъпиха промени. Контролата със Сливнишки герой на 16 февруари ще се играе в Сливница. На 20-и е организирана проверка с Пирин Разлог, отново като гост, а на 24-и във Враца Локо Сф ще срещне местния Ботев.

ЛОКО СФ – БОТЕВ ИХТИМАН 0:0

ЛОКО СФ: Драгомир Петков, Николай Велков, Костадин Велков, Антон Славчев, Димитър Тодоров, Мартин Димитров, Йордан Ризов, Калоян Ангелов, Калоян Бонев, Георг Василев, Васил Димитров /Цветомир Витков, Кристиян Величков, Дарко Савич, Росен Йорданов, Борис Мидилев, Григор Андреев, Валери Дръндев, Майк Кръстев, Емил Георгиев, Васил Вакадинов, Георги Пунев, Денис Мартинов/ Старши треньор – Антон Велков.

БОТЕВ: Ивайло Крушарски, Мартин Василев, Цветан Чахов, Пол Александров, Съни Икиде, Васил Велев, Янчо Андреев, Стоян Кадифчин, Кристиян Николов, Ангел Лачов, Петър Петров /Стоян Маринчов, Светослав Дамянов, Кольо Чахов, Цветомир Иванов, Дарио Стоичков, Валери Свиленов/ Старши треньор – Валери Свиленов.