Локомотив Сф победи Надежда Доброславци с 2:0 в първия си пролетен мач от СРГ-север. Мачът се игра при силен вятър на игрището в Требич пред около 400 зрители, сред които имаше и привърженици от Доброславци. Срещата се игра там, тъй като основният терен на стадион „Локомотив“ все още не е готов след поставянето на поливна система.

Локомотив постигна една от трите си най-трудни победи от общо единайсетте поредни, които му отреждат стопроцентов актив с 33 точки и 84-5 голова разлика. С тях отборът е убедителен лидер.

Тимът от Доброславци се оказа напълно нов спрямо този, който загуби с 1:14 от „железничарите“ през есента, и доста по-качествен от тогавашния им опонент. Дълго време, въпреки превъзходството си, локомотивци не съумяваха да превземат вратата на отлично пазилия Христо Павлов.

Чак в 71-ата минута Калоян Бонев с плонж достигна една рикоширала от крак на защитник топка и с глава я прати във вратата на Надежда за 28-ия си гол през сезона. Футболистите от Доброславци протестираха остро за вероятна засада в ситуацията, а реферът вдигна втори жълт и съответно червен картон на Габриел Николов.

Освен това, бяха показани още осем жълти картона за гостите и два за домакините. Локомотив стигна и до още едно попадение в 83-ата минута. Тогава Валери Дръндев нахлу сам в пеналта и промуши топката под плонжа на вратаря за крайното 2:0.

Локомотив имаше още доста голови ситуации, включително и греда преди почивката, но видимо се затрудняваше срещу сърцатата игра в защита на своя съперник.

ЛОКОМОТИВ СФ – НАДЕЖДА 2:0

1:0 Калоян Бонев 71

2:0 Валери Дръндев 83

ЛОКО СФ: Драгомир Петков, Николай Велков /85-Георги Пунев/, Антон Славчев, Костадин Велков /46-Васил Димитров/, Дарко Савич, Мартин Димитров, Йордан Ризов, Кристиян Величков /81-Валери Дръндев/, Росен Йорданов /46-Калоян Бонев/, Георг Василев /65-Борис Мидилев/, Калоян Ангелов /Неизползвани резерви – Цветомир Витков, Димитър Тодоров, Сибил Карагьозов/. Старши треньор – Антон Велков.

НАДЕЖДА: Христо Павлов, Мариян Иванов, Атанас Баралов, Костадин Иванов, Георги Веселинов, Георги Георгиев, Габриел Николов, Иван Александров, Пламен Пенев, Даниел Николов, Филип Матеев /Александър Динчев, Юлиян Паунов, Божидар Тодоров, Васил Иванов, Иван Янчев, Иван Иванов/