Литекс отстрани Локо Сф след драма с дузпи 5:3 /1:1 в редовното време и продълженията/ в Ловеч.

Искрен Писаров за Литекс и Златко Бонев за Локо Сф вкараха в началото на второто полувреме, а в 80-ата минута бе изгонен Денис Пидев от гостите.

Така третодивизионният тим надви втородивизионния и Литекс е четвъртфиналист за Купата на България.

До 20-ата минута на срещата нямаше интересни положения за отбелязване. Публиката на стадиона бе около 700 зрители. Агитката на Литекс бе доста по-шумна и атрактивна, отколкото, когато отборът играеше в "А" група. Локомотивци бяха подкрепяни също шумно от своя агитка от 50 души. На трибуните бяха и бившите играчи на Локо Сф Николай Велков и Антон Славчев, които сега са в Спартак Пл.

Литекс - Локо Сф

източник: Gong.bg

Опасен изстрел от фаул на Константин Генков от Литекс в 31-ата минута затрудни вратаря на Локо Сф Любенов, който изби под гредата, а топката отиде в корнер.

В последната добавена минута от трите на първото полувреме удар на Генков от Литекс бе блокиран, настана разбъркване в пеналта на Локо Сф, но защитникът на железничарите Виячки изби топката в тъч.

Първото полувреме премина при лек превес на Литекс, но събитията на терена не бяха кой знае колко динамични и интересни.

Много дишнамично и с размяна на голове обаче започна второто полувреме. Първо Литекс стигна до гол. Вкара го бившият играч на железничарите Искрен Писаров, който при едно разбъркване беше най-съобразителен и ловчанлии поведоха с 1:0 в 51-ата минута.

Само три минути след това набег на Хадзилиадис отдясно и пас към Златко Бонев доведе до изравняване на резултата от халфа. 1:1 в 54-ата минута.

Добра намеса на вратаря на Локо Сф Любенов в 69-ата минута предотврати опасност пред вратата му.

През второто полувреме играта живна, като домакините бяха по-активният тим, а локомотивци контраатакуваха, главно по крилата.

В 80-ата минута защитникът на Локо Сф Денис Пидев получи втори жълт и червен картон.

В 83-ата минута Локомотив Сф протестира за дузпа, след като Димитър Георгиев падна в пеналта на Литекс, но съдията си замълча.

В добавеното време на редовните 90 минути и домакините предявиха претенции за дузпа, но и тук съдията Мартин Стоименов каза играта да продължи.

Така се стигна до допълнителни 30 минути в двубоя.

„Оранжевите“ получиха правото да изпълнят пряк свободен удар в 100-ата минута от удобна дистанция за обстрел. Вратарят на Локо Сф Любенов обаче отново улови топката.

Съдията нашари и двата отбора с много картони, поне десет, като повече бяха за отбора на гостите.

В продълженията играта се изравни, независимо че локомотивци играеха в намален състав.

Стигна се и до зупзи. При тях двама от Локо Сф пропуснаха – Емил Виячки, чийто удар бе спасен от вратаря Диян Вълков, и Георгиос Бузукис, уцелил гредата.

За домакините Иван Иванов видя удара си спасен от Александър Любенов, но резултатът при дузпите 4:2 класира ловчанлии напред.

ЛИТЕКС – ЛОКО СФ 1:1 /4:2 ПРИ ДУЗПИТЕ/

1:0 Искрен Писаров 51, 1:1 Златко Бонев 54

Съставът на Литекс: Диян Вълков, Емил Грозев, Иван Филипов, Константин Генков, Иван Иванов, Руслан Иванов, Искрен Писаров, Йоан Петков, Дилян Димитров, Тодор Тодоров, Виктор Мицаков /Резерви: Васил Тодоров, Мариян Симеонов, Стефан Иванов, Десислав Русев, Денил Селимински, Илиян Митрев, Ангел Здравчев/ Старши треньор - Живко Жаеле

Съставът на Локо Сф: Александър Любенов, Анестис Хадзилиадис, Емил Виячки, Александър Горанов, Денис Пидев, Георгиос Бузукис, Богомил Христов, Калоян Ангелов, Златко Бонев, Димитър Георгиев, Даниел Пеев /Резерви:Цветомир Витков, Вилиян Комитски, Слави Паскалев, Калоян Бонев, Борис Мидилев, Кристиан Николов, Александър Григоров/ Старши треньор - Ангел Колев.

ЧЕРВЕН КАРТОН: Денис Пидев-80 /Локо Сф/