Локомотив Сф спечели безпроблемно като гост на Ботев Гълъбово с 4:1 и на практика още преди реванша на 3 декември се е класирал за четвъртфиналите.

Любопитен момент от двубоя е, че тунизиецът от Локо Сф Ламжед Шехуди първо си вкара автогол, но после се реваншира и реализира едно от попаденията за победителите.

Резултатът се движеше така:

0:1 Ранджелович 11, 1:1 Шехуди 29-авт., 1:2 Ранджелович 33, 1:3 Том 39, 1:4 Шехуди 48

Мачът в Гълъбово започна при много силен дъжд и пред около 300-350 зрители по трибуните. Рожденик в състава на локомотивци днес е Георг Василев, записан сред резервите. Той навършва 19 години. Два ъглови удура бяха изпълнени от Влади Романов от Локомотив, без успех. Капитанът на Ботев Янко Вълканов получи първия жълт картон в мача.

Локо Сф откри резултата в 11-ата минута - 0:1. Даниел Генов центрира от фаул и на първа греда Марко Ранджелович скочи най-високо и разстреля двуметровия вратар на домакините Георгиев.

Играта бе доста двуостра. Йордан Тодоров от Локо Сф получи жълт картон. Преслав Йорданов от гостите получи травма и бе сменен в 15-ата минута от Шехуди.

Ботев изравни в 29-ата минута след автогол именно на Шехуди. При центриране от фаул и разбъркване той забоде топката в собствената си врата за 1:1.

В 33-ата минута Локо Сф отново поведе с гол-близнак на първия на Марко Ранджелович. След центрирането от фаул, обаче, този път сръбският защитник вкара с крак за 1:2.

В 39-ата минута Том реализира трети гол за Локо Сф. При бърза контра на столичани Романов изведе бразилеца в изгодна позиция и той направи 1:3.

Шехуди се реабилитира за автогола си и вкара в правилната врата след контра в 48-ата минута - 1:4. В 50-ата Том уцели гредата на вратата на Ботев.

Ливраменто смени Том в състава на Локо Сф, а домакините също извършиха две смени. Домакините видимо се примириха със загубата.

Локо Сф удари нови две греди чрез Васев и Манолов. В последната минута и Шехуди имаше шанс, но вратарят на Ботев спаси. Така мачът приключи с победа за Локо Сф с 4:1.

БОТЕВ ГЪЛ: Георгиев, Енчев, Вълканов-кап., Д. Димитров, Пл. Димитров, Канев, Тилев, Винков, Ст. Диков, Кирилов, Тошев /Радев, Вътев, Делчев, Михайлов, Коларов, Янков, Стефанов/

ЛОКО СФ: Галев-кап. Елтон, Тодоров, Хаджиев, Ранджелович, Гаджев, Васев, Йорданов, Романов, Том, Генов /Митрев, Г. Василев, Трифонов, Манолов, Иванов, Шехуди, Ливраменто/