Локомотив София победи Ботев Гълъбово с 5:1 в реванша между двата отбора от осминафиналите за Купата на България. „Железничарите“ постигнаха категоричен успех с 4:1 и в първия двубой, а така с общ резултат 9:2 продължават напред в турнира.

Столичани не срещнаха затруднения в реванша, който започна с гол за тях още в 30-ата секунда. При първата атака в мача, Влади Романов напредна отляво и пусна топката към Александър Манолов, който от 5-6 метра я прати във вратата на Ботев.

В 18-ата минута обаче равенството бе възстановено. От пряк свободен удар диагонално Иван Тошев стреля в десния ъгъл на вратата на Локомотив, вратарят Галев докосна топката, но тя влетя в мрежата му.

„Железничарите“ възстановиха аванса си в 32-ата минута след гол на Даниел Васев. Шехуди центрира по земя отляво, а Васев засече топката от 7-8 метра за 2:1.

В 74-ата минута Локомотив стигна до трети гол. Даниел Генов бе точен с удар от границата на наказателното поле, с който прати топката в долния десен ъгъл.

5 минути по-късно Генов реализира и втори гол след центриране на Румен Трифонов.

В добавеното време на мача Генов оформи своя хеттрик след асистенция на Йордан Тодоров, а с това и крайното 5:1.

Съставите на двата отбора:

Локомотив София: Валентин Галев (к), Камен Хаджиев, Траян Траянов, Румен Трифонов, Йордан Тодоров, Иво Иванов (73' Антон Славчев), Димитър Велковски, Даниел Васев, Александър Манолов, Владислав Романов (46' Даниел Генов), Ламжед Шехуди (46' Георг Василев)

Резерви: Кристиан Кацарев, Марко Ранджелович, Антонио Ливраменто, Валентин Йочев

Старши треньор: Димитър Васев

Ботев Гълъбово: Димитър Георгиев, Мирослав Енчев, Добромир Димитров, Янко Вълканов (к), Николай Янков (84' Пламен Димитров), Иван Тилев, Пламен Коралов, Иван Винков (61' Георги Вълев), Иван Тошев, Георги Кирилов (68' Александър Михайлов), Стоян Диков

Резерви: Мирослав Радев, Емилиян Зотев, Даниел Делчев

Старши треньор: Митко Коцинов

Съдия: Драгомир Драганов

Мачът минута по минута:

Начало на мача!

1' 1:0! В 30-ата секунда при първата атака, Влади Романов напредна отляво и пусна топката към Александър Манолов, който от 5-6 метра я прати във вратата на Ботев!

10' Даниел Васев стреля от фаул от 20 метра, топката минава на половин метър от гредата

18' 1:1! От пряк свободен удар диагонално Иван Тошев стреля в десния ъгъл на вратата на Локомотив, вратарят Галев докосна топката, но тя влетя в мрежата му.

20' Ламжед Шехуди излиза сам срещу вратаря, спира си топката и защитник отзад му я отнема.

32' 2:1 за Локо София! Шехуди центрира по земя отляво, Даниел Васев засече топката от 7-8 метра във вратата на Ботев!

36' Центриране от фаул на Даниел Васев отляво, Камен Хаджиев скача най-високо и с глава стреля на сантиметри над вратата.

37' Изненадващо топката стигна до Георги Кирилов в нак. поле на Локо София, но той се засуети.

42' Даниел Васев отне топката от Иван Тилев на 2 метра пред наказателното поле и я копна над вратаря Георгиев, но тя излезе в аут. на сантиметри от гредата.

45' Балонно центриране на Стоян Диков. Иван Тошев намери топката от въздуха и я изпрати с левия крак към вратата, Валентин Галев се хвърли и изби с една ръка в корнер.

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

Две смени в състава на Локо София

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

50' Триходова комбинация на Локо София. Манолов изведе Трифонов, той центрира по земя на далечна греда, Васев засече топката в аут.

55' Даниел Генов изпълнява фаул от границата на пеналта и намира напречната греда на вратата на Гълъбово.

56' Опасен удар, вратарят на Гълъбово плонжира и избива топката.

58' Даниел Генов стреля диагонално от наказателното поле, вратарят Георгиев избива в корнер.

65' Даниел Васев от фаул затрудни вратаря Георгиев, който изби топката.

74' 3:1! Даниел Генов с удар от границата на наказателното поле прати топката в долния десен ъгъл!

79' 4:1! Румен Трифонов центрира отляво към далечна греда, Даниел Генов засече с крак за втория си гол в мача

90'+1 5:1! Даниел Генов получи пас от Йордан Тодоров и от 1-2 метра реализира.