Локо Сф победи Банско 2:0 в отложен от сряда мач от 15-ия кръг на Втора лига. Столичани по този начин напуснаха най-опасната зона в класирането и се настаниха в малко по-спокойни води.

Още в 1-ата минута продължителна атака на Локомотив можеше да доведе до гол, но гостите успяха да спасят вратата си.

Пробив на Димитър Георгиев по лявото крило и красив удар от воле на Владислав Мисяк доведоха до първия гол в мача – Локо Сф поведе в 8-ата минута.

В 12-ата минута първо Мисяк, а после Георгиев имаха двойна възможност да покачат резултата, но спечелиха само корнер.

В 20-ата минута Дани Пеев изведе в коридор Мисяк, и с остър удар под плонжа на вратаря Стоянов той вкара втория си гол – 2:0.

В 24-ата минута Шишков се освободи добре от опеката на Комитски и изскочи сам срещу вратаря на Локо Сф, но Любенов изби с крак в корнер.

В 33-ата минута изведен сам срещу вратаря Дани Пеев пропусна чисто положение за локомотивци.

Влезлият през второто полувреме за гостите Милен Лефтеров имаше добра възможност да намали в 46-ата минута, но стреля над вратата на Локомотив.

Разбъркване в пеналта на Банско даде възможност на Богомил Христов да стреля, но вратарят Стоянов отрази неособено силния му удар 53-ата минута.

В 63-ата минута Мисяк пропусна да направи хеттрик, изпращайки топката на сантиметри от десния стълб.

Минута по-късно Димитър Георгиев не съумя от метър да преодолее стража на банскалии.

Пеев стреля опасно от фаул, но вратарят на Банско изби в корнер.

Добра намеса на вратаря Любенов запази вратата на домакините суха в този мач, който те спечелиха с 2:0.

С тази си победа локомотивци се изкачиха малко по-високо класирането и с 18 точки делят 9-12 място с още три отбора. Банско е предпоследен с 12 точки.

ЛОКО СФ – БАНСКО 2:0

1:0 Владислав Мисяк 8, 2:0 Владислав Мисяк 20

ЛОКО СФ: Александър Любенов, Анестис Хадзилиадис, Емил Виячки, Вилиян Комитски, Слави Паскалев, Георгиос Бузукис, Йордан Ризов, Владислав Мисяк, Богомил Христов /90-Калоян Бонев/, Димитър Георгиев /82-Калоян Ангелов/, Даниел Пеев /90-Златко Бонев/ /Резерви: Драгомир Петков, Калоян Ангелов, Златко Бонев, Калоян Бонев, Александър Григоров, Георги Пунев, Кристиан Николов/ Старши треньор – Ангел Колев

БАНСКО: Георги Стоянов, Марио Димитров /46-Милен Лефтеров/, Красимир Илиев, Ахмед Адемов, Виктор Шишков, Кристиян Михайлов, Николай Хаджиниколов /76-Ивайло Цурев/, Васил Туджаров, Петър Лазаров /80-Александър Кехайов/, Йордан Лечов, Ели Маркес /Резерви: Милен Лефтеров, Ивайло Цурев, Александър Кехайов, Мартин Топузов, Цветан Варсанов, Иван Топузов/ Старши треньор – Петко Медвецки