Локомотив Сф буквално и в преносния смисъл скъса мрежата на опашкаря Левски Карлово, разгромявайки го с 6:0 в 16-ия кръг. При четвъртия гол топката наистина премина през една дупка на мрежата, за малък куриоз в мача.

Локо Сф се отдалечи леко от опасната зона във Втора лига, събирайки 21 точки, докато Левски е последен с шест.

Мачът започна с няколко добри атаки за домакините и една от тях доведе до ранен гол за Локомотив. Хадзилиадис проби отдясно, центрира по трева и Даниел Пеев засече във вратата- 1:0 в 8-ата минута.

Около 25-ата минута карловци стигнаха до три поредни корнера, но не стигнаха до реална опасност.

В 29-ата минута индивидуален пробив на Димитър Георгиев му позволи да навлезе дълбоко в пеналта на Левски и отблизо да промуши топката между кракатана вратаря Денчев за 2:0.

В 32-ата минута след корнер за Локомотив важна намеса на Денчев предотврати и трети гол във вратата му.

Денчев извади акробатично и опасен изстрел с глава на Бузукис в 35-ата минута.

В 40-ата обаче Дани Пеев успя да обърне топката от аутлинията към включилия се защитник Александър Горанов и той я засече във вратата за 3:0.

В края на полувремето Денчев отрази и още една опасност след удар от фаул на Мисяк. А и съдията си затвори едното око за евентуална дузпа в полза на домакините...

Топката премина голлинията и се промуши през дупка в мрежата на Левски при 4:0 в 49-ата минута след удар на Владислав Мисяк.

В тези минути Локомотив буквално натика аутсайдера в наказателното му поле, стигна се и до страхотни пропуски.

Буквално при всяка атака на железничарите миришеше на нов гол.

Това нямаше как да не се случи и в 61-ата минута Христов подаде от аутлинията към Димитър Георгиев и той на празна врата направи 5:0.

И след това положенията продължиха да се редят едно след друго пред вратата на карловци, които капитулираха. Докато Локомотив направи най-добрия си мач за сезона и постигна най-убедителната си победа.

Калоян Бонев вкара първия си гол за сезона и шести за Локомотив в 87-ата минута, с което фиксира крайния резултат в мача 6:0.

ЛОКО СФ – ЛЕВСКИ КАРЛОВО 6:0

1:0 Даниел Пеев 8, 2:0 Димитър Георгиев 29, 3:0 Александър Горанов 40, 4:0 Владислав Мисяк 49, 5:0 Димитър Георгиев 61, 6:0 Калоян Бонев 87

ЛОКО СФ: Александър Любенов, Анестис Хадзилиадис, Емил Виячки /64-Вилиян Комитски/, Александър Горанов, Слави Паскалев, Георгиос Бузукис, Йордан Ризов, Владислав Мисяк, Богомил Христов /68-Калоян Ангелов/, Димитър Георгиев /72-Калоян Бонев/, Даниел Пеев /Резерви: Цветомир Витков, Калоян Ангелов, Вилиян Комитски, Златко Бонев, Калоян Бонев, Георги Пунев, Александър Григоров/ Старши треньор – Ангел Колев

ЛЕВСКИ: Петър Денчев /46-Васил Кузманов/, Георги Иванов, Янко Вълканов, Ивайло Аврамов, Атанас Куманов, Цветан Павлов /46-Христо Янчев/, Иван Ненов, Теодор Стефанов /75-Радослав Апостолов/, Илиас Игнатидис, Георги Стефанов, Исмет Рамадан /Резерви: Васил Кузманов, Стелиян Топов, Радослав Апостолов, Христо Янчев, Стоян Маринов, Стефан Учиков, Веселин Тахчиев/ Старши треньор – Красимир Манолов.

СЪДИЯ: Георги Иванов