Локомотив Сф и Септември Сф направиха мач, достоен за определението дерби, който завърши 3:2 за гостуващия лидер Септември.

Мачът от четвъртия кръг на Втора лига предложи много емоции, открита игра, гонитба в резултата, пропуски и червен картон. Получи го Петър Василев от Септември след втори жълт в 45-ата минута, но въпреки това неговият отбор записа четвъртата си победа и води в класирането с 12 точки.

Септември започна мача в „Надежда“ с повече самочувствие и поведе след удар от 22-23 метра на Георги Стоичков, който намери ъгъла на вратата в 12-ата минута.

От средата на полувремето до края му Локомотив успя да вземе инициативата и скоро изравни. Първо Дани Пеев пробва центриране от фаул, което за малко Димитър Георгиев не превърна в гол с глава. Минута по-късно – в 32-ата, пак Пеев изпълни фаул и с помощта на рикошет топката се оплете в мрежата на Галев за 1:1.

Второто полувреме започна отлично за Локомотив, който веднага се възползва от численото си предимство и поведе с 2:1 в 47-ата минута. Чудесен фаул изпълни отново капитанът Пеев и този път съвсем чисто и без рикошети топката се озова в горния ляв ъгъл на вратата.

Септември обаче показа защо е водач в групата и направи обрат в резултата и с 10 души. Петър Тончев проби рехавата защита на локомотивци по десния фланг на Септември, центрира и там с глава Костадин Аджов изравни 52-ата минута.

В 72-ата минута след фаул отстрани вратарят на Локомотив Емил Петров не успя добре да избие топката, тя се вдигна нагоре пред голлинията и там с гърди я добута Петър Генчев за 2:3.

Локо Сф пак спази традицията от началото на сезона да прави много любопитни и резултатни мачове, въпреки че остана от губещата страна. Сериозните проблеми на тима в отбранителен план и нелошото нападение гарантират зрелищните двубои, с много голове, които обаче досега са осигурили на Локо Сф само 4 точки.

ЛОКО СФ – СЕПТЕМВРИ СФ 2:3

0:1 Георги Стоичков 12, 1:1 Даниел Пеев 32, 2:1 Даниел Пеев 47, 2:2 Костадин Аджов 52, 2:3 Петър Генчев 72

ЛОКО СФ: Емил Петров, Мартин Димитров, Слави Паскалев, Емил Виячки, Васил Вакадинов, Вилиян Комитски /73- Калоян Ангелов/, Йордан Ризов /79- Калоян Бонев/, Богомил Христов, Владислав Мисяк, Даниел Пеев, Димитър Георгиев. Старши треньор – Ангел Колев.

СЕПТЕМВРИ СФ: Валентин Галев, Богомил Дяков /77-Димитър Руйчев/, Петър Василев, Георги Купенов, Стоян Предев, Георги Стоичков /46-Петър Генчев/, Янко Ангелов, Даниел Пехливанов, Иван Тилев /46-Божидар Кацаров/, Петър Тончев, Костадин Аджов. Старши треньор – Николай Митов.

СТАДИОН: „ЛОКОМОТИВ“ - 900 зрители

СЪДИЯ: Николай Йорданов

ЧЕРВЕН КАРТОН: Петър Василев-45 /Септември/