Отборът на Спартак Плевен записа първа победа от началото на сезона във Втора професионална лига след като надви Локомотив София като домакин с 2:0 в среща от третия кръг. Плевенчани вече имат 4 точки в актива си. С толкова остана и Локо София, който допусна първо поражение, след като до тук имаше победа и хикс.

Двете попадения за домакините паднаха през второто полувреме. Точни за Спартак Плевен бяха Стефан Христов в 83-ата и Спас Спасов в първата минута на добавеното време.

Спартак Плевен изпусна и дузпа в края на първото полувреме. Александър Горанов получи червен картон за игра с ръка и последва дузпа, която обаче бе пропусната от Иво Иванов в 39-ата минута.

ВИЖТЕ КАК СЕ РАЗВИ МАЧЪТ ТУК

Локомотив София направи добра атака в 18-ата минута, но Димитър Георгиев не успя да преодолее Димитър Пантев. В 36-ата минута гостите останаха с човек по-малко, но Спартак Плевен не успя да се възползва от отсъдената дузпа.

След почивката темпото на двубоя спадна, но футболистите на Спартак Плевен все пак успяха да поведат в 83-ата минута, когато Стефан Христов реализа за 1:0. Първоначално Емил Петров изби след удар на Долапчиев, но топката отскочи към Христов, който бе в добра позиция и с хубаво изпълнение даде преднина на домакините.

В първата минута на добавеното врме Спартак Плевен подпечата успеха с втори гол, а негов автор бе Спас Спасов, който оформи крайното 2:0.

Стартови състави:

Спартак Плевен: Димитър Пантев, Мартин Митов, Стенислав Георгиев, Цветелин Радев, Тихомир Тодоров, Кристиян Иванов, Иво Иванов, Владимир Каптиев, Григор Допалчиев, Кирил Вълов, Стефан Христов

Локомотив София: Емил Петров, Мартин Димитров, Емил Виячки, Александър Горанов, Васил Вакадинов, Богомил Христов, Йордан Ризов, Даниел Пеев, Владислав Мисяк, Калоян Ангелов, Димитър Георгиев