Локомотив София не успя да отбележи гол на Металург Скопие като гост на стадион „Филип ІІ” в македонската столица, и двата състава завършиха 0:0 в тази първа среща от втория квалификационен кръг на Лига Европа. Така те си оставиха всичката интрига за реванша, който ще е на 21 юли в София.

„Железничарите” стартираха вихрено европейската си кампания, като играха по-добре в началните 45 минути, а през второто полувреме бяха равностойни на съперника си. Въпреки това обаче попадението убягваше на Локомотив през цялото време, а и чистите положения пред българския състав не бяха никак много.

Нещата можеха да изглеждат по съвсем различен начин, ако още в третата минута реферът Люк Вилмес от Люксембург бе признал попадението на Кристиян Добрев.

Бранителят на Локо София бе единственият, който намери мрежата в този мач, но голът му бе отменен заради нарушение на Танко Дяков срещу Нацевски встрани от ситуацията на попадението.

Малко преди почивката и Металург започна да поглежда към Валентин Галев, но за щастие на българския тим, и късметът бе на страната на Локомотив.

Второто полувреме бе доста равностойно, като вече и домакините имаха сериозни ситуации за гол, дори по-чистите положения в тези 45 минути бяха именно за тях. Галев и отбраната пред него обаче действаха достатъчно съсредоточено, за да запазят вратата на „железничарите” суха.

Най-доброто положение за Локомотив за второто полувреме се откри пред Преслав Йорданов в 88-та минута, след като Любомир Божинов продължи едно центриране към нападателя, и той непосредствено до гредата, би извън рамката.

Феновете на Локомотив София също преживяха доста премеждия в Македония. Голяма част от тях влязоха на стадиона между 20-та и 30-та минута, тъй като бяха държани продължително време по пътищата между София и Скопие.

Съставите:

Металург: 12. Павлович, 21. Петковски, 4. Мемеди, 11. Митрев, 5. Кралевски, 13. Драгович, 20. Кръстев, 14. Нацевски (7. Б.Лямчески 70'), 9. Еюпи (24. Тенекеджиевски 53'), 10. Илиоски (15. Симоновски 89'), 18. Захариевски

Локо София: 84. Галев, 12. Савич, 14. Лахчев, 5. Дяков, 11. Добрев, 21. Янев (7. Велев 74'), 16. Писаров (20. Манолов 78'), 18. Караджинов, 77. Андонов (9. Йорданов 58'), 32. Божинов, 8. Романов.