Локомотив София стигна до 0:0 срещу втородивизионния Раковски във втората си контрола от лятната подготовка. Мачът, който се игра в Разлог, не предложи много интересни положения, а редицата смени в началото на втората част допълнително разстрои играта и на двата отбора. Все пак столичани бяха по-близо до победата, след като резервата Тодор Христов удари греда десетина минути след почивката.

Поради контузии срещата за „железнирачите“ пропуснаха вратарят Божидар Митрев и острието Димитър Илиев. Изпълнителният директор на клуба Георги Марков пък пристигна от София, за да изгледа мача в компанията на Чавдар Цветков.

СНИМКИ: Локо София и Раковски не се победиха в Разлог

източник: Снимки: Gong.bg, Валентин Грънчаров

Първият четвърт час на двубоя премина в доста мудно темпо, като единствено Цветан Чунчуков от Раковски отправи точен удар към една от двете врати. Валентин Галев обаче бе на мястото и успя да улови.

Локомотив отвърна със самостоятелен пробив на Антони Цанков в 21-ата минута, но шутът на полузащитника прелетя в аут. В 30-ата пък капитанът Александър Бранеков получи шанс да се разпише с глава след центриране от пряк свободен удар, ала също стреля неточно. До края на полувремето и двата отбора извършиха по една принудителна смяна, като първо Христо Телкиийски от Раковски напусна с болки, а малко след него и новото попълнение на локомотивци Джиби трябваше да излезе заради спазъм. На техните места се появиха съответно Лъчезар Ангелов и Тодор Христов.

Именно последният вдъхна живец в атаките на софиянци, като в 56-ата минута с бомбен шут разтресе левият стълб зад вратаря Илия Николов. Шест по-късно отново бившият играч на Левски получи шанс да стреля, но Николов отрази с невероятно спасяване.

Осемте смени, които Емил Велев предприе на почивката, обаче нямаха благоприятен ефект върху представянето на неговия тим, който разчиташе преди всичко на индивидуални проблясъци. В 76-ата минута Георг Василев сам си изработи положение за стрелба, но от 10-12 метра шутира покрай вратата.

От Раковски пък имаха претенции за дузпа заради игра с ръка в 63-ата минута, но главният съдия Драган Цанков остави играта да продължи.

Без нищо по-интересно до края, логично срещата приключи при нулево равенство. В първата си проверка Локомотив успя да победи албанския Теута с 2:1.