Локомотив София загуби с 0:1 от Любимец в поредната контрола от лятната си подготовка. Двубоят се игра на стадиона в Самоков, където и двата отбора са на лагер.

Единственият гол падна от дузпа в 44-та минута. Тогава защитникът на столичани Марко Ранджелович върна неразчетено топката към вратаря си и Божидар Митрев бе принуден да събори в наказателното поле нападател на Любимец. Отсъдената дузпа бе превърната в гол от Антон Огнянов.

През второто полувреме локомотивци упражниха сериозен натиск и създадоха 4-5 чисти положения, отново обаче се прояви тяхната стара слабост – да няма кой да материализира атаките им и резултатът не беше променен.

Локомотив София ще изиграе още две контроли преди началото на шампионата – на 10-и юли от 18 часа в Надежда ще бъде представянето на отбора за новия сезон, а на 13-и „столичните желензичари“ гостуват на съименниците си от Мездра.