След като стартира шампионата с малко очаквана победа над Лудогорец, отборът на Любимец взе втори голям скалп за сезона. Новакът в А група успя да удари Локомотив София с 2:1 на собствен терен и за момента определено се очертава като една от приятните изненади в първенството.

Ситуацията при „железничарите“ пък е на противоположния полюс, след като за три кръга те имат едва 1 точка в актива си.

Двата отбора започнаха двубоя доста по-предпазливо, като домакините владееха малко повече топката. Още в 5-ата минута те стигнаха до нелоша ситуация за гол, при която Будинов овладя една центрирана топка в наказателното поле, но шутът му бе отклонен от бранител и излезе в ъглов удар.

Постепенно всеки от съперниците се ориентира предимно към статичните положения, но нито корнерите, нито преките свободни удари не донесоха кой знае какви опасности. Един от малко по-интересните моменти бе в 28-ата минута, когато Бранимир Костадинов получи добър пас в пеналта от Писаров и падна на тревата, ала реферът Николай Йорданов остави играта да продължи.

Втората част предложи много повече емоции, след като още в самото начало Локомотив остана с човек по-малко. Капитанът Александър Бранеков фаулира изключително грубо Колев и бе изгонен с директен червен картон. Секунди по-късно Майкъл Тевия зарадва феновете, като прояви най-голяма съобразителност в наказателното поле. Огнянов проби отляво и центрира, Будинов опита да стреля с пета, но след рикошет кълбото отиде в Тевия и той не сбърка – 1:0.

Софиянци обаче успяха да се върнат бързо в мача въпреки тежкото си положение. В 55-ата минута Маркиньос с марково изпълнение на пряк свободен удар остави Донков неподвижен пред голлинията.

Домакините обаче не се предадоха и тръгнаха по-смело напред. Дори и с човек повече обаче те много трудно успяваха да пробият защитния вал на локомотивци, които от 79-ата минута нататък трябваше да се оправят без своя треньор Емил Велев. Специалистът бе изгонен, след като доста бурно оспори решение на главния съдия.

В крайна сметка усилията на Любимец дадоха резултат седем минути преди края, когато след поредното центриране Мирослав Будинов без проблеми засече топката в мрежата и донесе трите точки.

Така с 6 точки от 3 двубоя Любимец изскочи на 5-ото място, докато Локомотив София е едва 11-и след 2 загуби и 1 равен.