Шумен се наложи над Ямбол с 84:71 (23:18, 23:14, 20:17, 18:22) като домакин, записвайки четвърта поредна и общо 15-а победа. Ямбол допусна четвърта поредна и общо 20-а загуба, която попречи на отбора да се пребори за последното, осмо място за плейофите, което се заема от Левски.

Домакините от Шумен овладяха мача в края на първата четвърт и поведоха с 23:18, а до почивката увеличиха преднината си до 46:32. Последва равностойна трета част, в която обаче баскетболистите на Шумен не допуснаха съществено намаляване на разликата и преди четвъртата част водеха с 66:49. В заключителните 10 минути ситуацията не се промени и състезателите на Ямбол не успяха да се противопоставят на домакините.

Джъстин Кохайда впечатли за състава на Шумен с 16 точки и 26 борби, а по 15 точки отбелязаха Емилиян Грудов и Дейвид Ролинс. Грудов добави 7 борби и 3 асистенции, а Ролинс – 5 борби и 4 асистенции.

За отбора на Ямбол Александър Матушев завърши с 22 точки, 5 борби и 6 асистенции, а Иван Лилов и Павел Маринов реализираха по 13 точки.

Крайното класиране в редовния сезон ще бъде окончателно оформено след изиграването и на останалите срещи от последния кръг утре (23 април), но четвъртфиналните двойки вече са ясни.

Мачовете от първия кръг на плейофите в НБЛ (четвъртфинали, в които ще се играе до две победи от три възможни двубоя) са насрочени за 29 април, 1 и 3 май.