Локомотив Сф победи минимално с 1:0 лидера в Югозападната В група Сливнишки герой в последната си контрола преди подновяването на шампионата във Втора лига.

Срещата бе заснета от дрон, пуснат от тима на гостите. Той кръжеше покрай игрището и заснемаше отвисоко действията на футболистите. Преди нея тимът на „железничарите“ бе представен официално пред феновете на ст. „Локомотив“.

Локо Сф поведе в 6-ата минута, когато Александър Александров центрира отдясно и Илия Димитров с глава порази целта за 1:0.

Сливнишки герой се държеше равностойно на терена, но следващото чисто положение отново бе на сметката на Локомотив. В 36-ата минута след корнер Бузукис с глава изпрати топката на сантиметри от левия стълб.

В 52-ата минута Александров имаше чудесна възможност да удвои за Локомотив, но топката профуча покрай гредата.

В 87-ата минута Димитър Георгиев отклони инстинтивно с глава, но вратарят на гостите от Сливница отрази удара му.

До края нов гол не падна и Локо Сф спечели минимална победа с 1:0.

Първият пролетен шампионатен мач за Локо Сф е идната събота, 25 февруари, от 14 ч. в „Надежда“ срещу Спартак Пл.

ЛОКО СФ – СЛИВНИШКИ ГЕРОЙ 1:0

1:0 Илия Димитров 6

ЛОКО СФ: 24 Александър Любенов, 25 Денис Пидев, 23 Емил Виячки, 3 Евгени Зюмбюлев, 5 Слави Паскалев, 8 Богомил Христов, 17 Георгиос Бузукис, 19 Александър Александров, 94 Даниел Васев, 11 Александър Манолов, 21 Илия Димитров /1 Цветомир Витков, 18 Мики Орачев, 20 Анестис Хадзилиадис, 8 Богомил Христов, Данел Пеев, 9 Димитър Георгиев, 15 Владислав Мисяк, 6 Александър Горанов, 14 Никола Иванов, 13 Кристиян Николов, 4 Александър Григоров/ Старши треньор Явор Вълчинов

СЛИВНИШКИ ГЕРОЙ: 12 Александър Стоянов, 2 Димитър Стоянов, 17 Виктор Георгиев, 5 Любомир Деспотов, 8 Евгени Гроздин, 11 Стефан Аличков, 10 Ивайло Цветков, 20 Димитър Маймунков, 13 Ахмед Хикмет, 22 Костадин Кафтанов, 15 Йордан Попов. Старши треньор – Красимир Трайков

СЪДИЯ: Евгени Буров

СТАДИОН: „Локомотив“ - 150 зрители