Третият във Втора лига Локомотив Сф победи с 4:0 втория в Югозападната Трета лига Хебър Пз в първата контрола за железничарите тази зима.

Мачът се игра на помощния терен на стадион „Локомотив“ и предложи забавление, гарнирано с доста голове и положения за 200-те зрители.

Гостите от Пазарджик предприеха открита игра и също създадоха доста ситуации за гол. Особено през второто полувреме те се опитваха да диктуват играта, но това им изигра лоша шега, защото локомотивци организираха мълниеносни контри и бележеха головете си.

С прецизно изпълнен фаул от Том Локо Сф откри резултата в 21-ата минута.

В 29-ата минута първия си гол в неофициален мач на Локо Сф записа Алекс Боримиров, вкарал се след рикошет. Неговите изяви следеше внимателно цялото му семейство, начело с баща му Даниел Боримиров.

Полувремето завърши 2:0, а през втората част паднаха още две попадения във вратата на Хебър.

В 63-ата минута след корнер футболист на Хебър уцели гредата на вратата на Локо Сф, но оттам тръгна бърза контра, Александров изведе Илия Димитров на стрелкова позиция и той покачи на 3:0.

После още едно от новите попълнения на Локо Сф Исмаел Тайдер уцели гредата.

Четвъртият гол в мача реализира отново след бърза контра Александър Александров в 73-ата минута - 4:0.

За Локо Сф и в двете полувремена играха смесени състави /титуляри+резерви+нови и на проби/. Бяха изпробвани бразилският бек Соуса, който не впечатли, а също централният защитник Станислав Белчев /19-годишен юноша на Берое/ и десният бранител от Ямбол Динко Динев. В играта участваха и неколцина от юношите на столичани.

Следващата контрола на Локо Сф е идната събота от 13 ч. в „Надежда“ срещу Рилски спортист.

ЛОКО СФ – ХЕБЪР ПЗ 4:0

1:0 Том 21, 2:0 Алекс Боримиров 29, 3:0 Илия Димитров 63, 4:0 Александър Александров 73

ЛОКО СФ: 1 Васил Вълчев, 28 Соуса, 15 Александър Горанов, 66 Александър Бранеков, 17 Галин Ташев, 14 Иво Иванов, 33 Том, 10 Илиян Стефанов, 77 Мартин Станкев, 11 Алекс Боримиров, 19 Марио Йорданов /Резерви: 12 Цветомир Витков,23 Емил Виячки, 20 Здравко Димитров, 9 Илия Димитров, 6 Владимир Семерджиев, 7 Александър Александров, 16 Исмаел Тайдер, 26 Красимир Милошев, 3 Станислав Белчев, 21 Даниел Алексиев, 8 Динко Динев/ Старши треньор – Младен Додич