Локо Сф разгроми Спартак Подгумер с 8:0 за 15-ата си поредна победа в СРГ-север.

По-интересното от резултата обаче бе епизодът в края на първото полувреме, когато целият отбор на Подгумер скочи на страничния съдия Веселин Мишев.

Елитният рефер сигнализира на главния съдия Николай Рамунски, че играч на Спартак го е апострофирал, а вероятно и нещо по-грубо като реплика. Последва мълниеносна реакция на въпросния футболист, който атакува словесно страничния рефер. Целият отбор на Спартак обгради асистент-арбитъра, а един от гостите дори го бутна.

След като ситуацията малко се поуталожи, главният съдия извади един жълт картон на футболист от Спартак, а малко след това и червен на друг. Провинилият се играч Николай Станков побесня повторно и атакува с ритник Веселин Мишев.

Вече около съдиите бяха и двата отбора, както и двамата треньори Антон Велков и Красимир Гачев, в опита си да усмирят тима на гостите. От другата страна на стадиона пък ултрасите на Локо бяха настръхнали и добре, че се намеси охраната, та потуши още по-голям скандал.

Извън този епизод Локомотив Сф успя да се реабилитира за измъчената си победа с 3:2 над този съперник през есента и го нокаутира с 8:0.

Серията започна Георг Василев, изведен сам срещу вратаря в 15-ата минута. После директно от фаул Кристиян Величков покачи на 2:0 в 38-ата.

През второто полувреме срещу десетима за Локомотив бе още по-лесно да бележи. Разписаха се обаче само двама футболисти за останалите 6 гола. Първо капитанът Калоян Ангелов наниза нови два в 64-ата и 72-ата. После пък дойде времето на самоукия, но елегантен Росен Йорданов, който на бърза ръка и само за 31 минути престой на терена прасна още 4 топки в мрежата на подгумерци – всичко това между 74-ата и 90-ата минута. Последното му попадение бе особено красиво, дошло след далечен прехвърлящ удар. Йорданов е втори стрелец на тима с 25 гола, след Калоян Бонев, който е с 38.

Локо Сф е убедителен водач с 45 точки и голова разлика 114:7.

Преди мача феновете на тима направиха среща с уважавания бивш треньор на Локомотив Стефан Грозданов, а самите те връчиха наградата за най-добър играч на полусезона от тима на Антон Славчев.

ЛОКО СФ – СПАРТАК ПОДГУМЕР 8:0

1:0 Георг Василев 15, 2:0 Кристиян Величков 38, 3:0 Калоян Ангелов 64, 4:0 Калоян Ангелов 72, 5:0 Росен Йорданов 74, 6:0 Росен Йорданов 85, 7:0 Росен Йорданов 88, 8:0 Росен Йорданов 90

ЛОКО СФ: Цветомир Витков /75-Драгомир Петков/, Костадин Велков, Антон Славчев, Васил Вакадинов /75-Иван Гогов/, Дарко Савич, Николай Велков /59-Сибил Карагьозов/, Йордан Ризов, Кристиян Величков /59-Росен Йорданов/, Георг Василев /75-Борис Мидилев/, Калоян Бонев, Калоян Ангелов. Старши треньор – Антон Велков.

СПАРТАК: Ясен Нейчев, Кирил Артъчки, Георги Гълъбов, Кирил Беров /77-Борислав Борисов/, Мариян Петков /53-Янко Димов/, Николай Николов, Веселин Шекеров, Методи Миланов, Иво Здравков, Юлиян Спасов, Николай Станков. Старши треньор – Красимир Гачев.

СЪДИЯ: Николай Рамунски, помощници – Веселин Мишев и Павлин Михайлов.

ЧЕРВЕН КАРТОН: Николай Станков /Спартак/-45