Локомотив Сф този път си писа сам „петица“, побеждавайки тима на София спорт с 5:1 за 12-ия си пореден успех в СРГ-север.

За разлика от миналия кръг, когато отборът не задоволи с играта си, въпреки победата с 2:0 над Надежда Доброславци, сега локомотивци се представиха доста по-силно на отличния изкуствен терен на базата на 57-о училище пред 200 свои почитатели. Те скандираха имената на клубния президент Иван Василев и на старши треньора Тони Велков.

Домакините опитаха да се държат достойно и го направиха най-вече през първото полувреме, когато въпреки превъзходството си, локомотивци водеха само с 2:1.

Три гола в мача записа Калоян Бонев, като вторият му - с летящ плонж с глава, спокойно можеше да участва и в нашата класация за Гол на кръга. Централният нападател на „железничарите“ е водещ стрелец в дивизията вече с 31 попадения.

Останалите два гола за Локо Сф забиха през второто полувреме Антон Славчев и Росен Йорданов, а за София спорт за временното 1:1 в 16-ата минута точен бе Георги Стоилов.

Локомотив имаше още доста на брой положения, но се задоволи с петте гола във вратата на своя съперник.

Локо Сф е убедителен лидер с 36 точки и голова разлика 89:6 след този 13-и кръг.

СОФИЯ СПОРТ – ЛОКО СФ 1:5

0:1 Калоян Бонев 9, 1:1 Георги Стоилов 16, 1:2 Калоян Бонев 36, 1:3 Калоян Бонев 51, 1:4 Антон Славчев 69, 1:5 Росен Йорданов 82

СОФИЯ СПОРТ: Стоилов, Янев /80-Алексиев/ Цанковски, Шербанов, В. Петров, Христов, Стоилов /84-Трайков/, Атанасов, Вацов, Н. Петров /19-Чуров, 56 Л.Петров/, Йорданов /74-Василев/. Старши треньор – Николай Узунов

ЛОКО СФ: Петков, Тодоров /46-Вакадинов/, К. Велков, Савич, Славчев, Дръндев /61-Мидилев/, Ризов, Василев /68-Величков/, Димитров /46-Карагьозов/, Бонев/79-Йорданов/, Ангелов. Старши треньор – Антон Велков.