Ботев Ихтиман постигна втора поредна победа тази седмица в предсезонните си контроли. На стадион "Ботев" в Ихтиман момчетата на Валери Свиленов победиха Оборище Панагюрище с 2:1.

Панагюрщи до миналия сезон играха във Втора лига, но отпаднаха, а от този сезон ще играят в Трета лига.

След нулево първо полувреме в рамките на десетина минути между 57-а и 67-а минута резултатът стана 2:0 за домакините.

Първо отличен удар от воле на Венци Гурков не остави шансове на вратаря на гостите от Панагюрище, а десет минути по-късно Георги Георгиев - Гайдата удвои.

В края на двубоя след грешка в отбраната на домакините Оборище реализира почетния гол в мача.

В сряда Ботев приема Хебър Пазарджик от 18:00 часа. В петък ще бъде теглен и жребият за новия сезон на Югозападната Трета лига, а първенството стартира на 11 август.