ЦСКА U19 победи с 4:0 Икар - отбор на Кралските военновъздушни сили на Великобритания, в контрола, играна на стадион "Българска армия". Двубоят се състоя по случай 100-годишния юбилей на гостите, чиято военна авиация е най-старата в света, предават от клуба.

За втора поредна година нашите юноши се изправиха срещу британските офицери. И тази година тимът на ЦСКА беше подсилен от хора от щаба на първия ни отбор - Никон Ел Маестро, Кирил Динчев и Димитър Вутов. Те играха цяло второ полувреме, а Ел Маестро отбеляза втория гол в мача.

Специални гости на двубоя бяха заместник-посланикът на Великобритания у нас Лин Чарлз и Андреас Хайн - подполковник от мисията на НАТО в България. Преди старта на мача те, както и треньорът на "Икар" Скот Хайдман, получиха юбилейни фланелки, шалове и албумът "70 години ЦСКА" от легендите Димитър Пенев и Пламен Марков.

Армейците откриха резултата в 38-та минута след гол на Христо Панчев. В 68-та помощник треньорът на мъжкия ни отбор Никон Ел Маестро се разписа след удар извън наказателното поле. Две минути по-късно Борислав Будинов направи резултата 3:0, а в 88-та минута Митко Митков отбеляза страхотен гол от дистанция за крайното 4:0.

Стартов състав: 12. Кристиян Сотиров (в), 13. Дейвид Симеонов, 4. Йоан Бауренски (к), 2. Димитър Жабов, 4. Християн Петров, 6. Росен Петров, 20. Христо Панчев, 17. Андрей Йорданов, 16. Александър Александров, 14. Асен Дончев, 18. Огнян Николов

Резерви: 1. Борис Груев (в), 16. Кристиян Атанасов, 20. Даниел Иванов, 9. Емил Ценов, 10. Димитър Михайлов, 5. Джулио Чарлов, 3. Милен Манчев, 15. Никола Борисов, 19. Митко Митков, 10. Александър Иванов, 8. Жулиан Манолов, 7. Любослав Златков, 11. Радослав Илиев, 9. Борислав Будинов, 5. Димитър Вутов, 11. Кирил Динчев, 8. Никон Ел Маестро

Старши треньор: Ивайло Станев