За втори път Левски Чикаго спечели най-високото отличие в американския щат Илинойс. „Сините“ вдигнаха купата на щата след категорична победа на финала с 4:0 над Торино. От самото начало на двубоя треньорите Пламен Бежански и Александър Карабелски заложиха на атакуващия стил на игра.

В 17-минута Владимир Вукайелович стреля опасно от пряк свободен удар, но нацели горна греда. Пет минути по-късно отново той, застраши перуанската врата и удари странична греда. Все пак натискът даде резултат и малко преди края на първата част Вукайелович проби по лявото крило, центрира в противниковото наказателното поле, където отлично пласираният Мирослав Манолов засече топката с глава и направи безпомощен вратаря за 1:0.

В 67-минута „сините“ направиха перфектна атака, тръгнала от българската врата, Евгени Руссу изпревари противниковия нападател при спорна топка и подаде по дясното крило на Мирослав Манолов. На свой ред Манолов си върна жеста към Владимир Вукайелович. Той проби от дясно и центрира в наказателното поле, където Вукайелович засече коженото кълбо и от пет метра по-диагонала разстреля перунаския страж за 2:0.

Десет минути по-късно Росен Каптиев напредна от ляво и вместо да стреля към вратата, джентълменски върна топката към Мирослав Манолов, който покачи на класическото 3:0. Още на следващата атака шокираните перуанци извадиха за четвърти път топката от мрежата. Отново Каптиев проби от ляво и стреля към вратата, стражът изби удара, но сърбинът Вукайелович притича и оформи крайния резултат 4:0. Няколко минути по-късно главният рефер свири последния съдийски сигнал.

Както обикновено мачът между двата отбора не премина без напрежение, 10-минути преди края на мача, заради два жълти картона за удар без топка, играч на перуанците получи червен картон. Припомняме, че Левски Чикаго има четири поредни финала за щатската купа. „Сините“ са спечелили два и са загубили два. В историята само още един български отбор е печелил щатската купа. През 2007 г. тогавашната Славия вдига купата на щата в същата възрастова група при над 30-годишните. Интересно е, че тогава треньорът на „Левски“ Чикаго – Пламен Бежански е бил състезател на „белите“.

Маратонът за българите не свършва с вдигането на щатската купа. След поредните победи, през изминалата неделя срещу японския Шогун Уинд с 5:1, в сряда на полуфинала с драматичното 3:2 над гръцкия АЕК и настоящият финал с категоричната победа с 4:0 над Торино.