Вратарят на Локомотив София Александър Любенов е уверен, че тимът му може да спечели малкото столично дерби този уикенд срещу Славия. Двата тима се изправят един срещу друг в събота, 9 март, от 12:30 часа, на стадиона на „железничарите“. Срещата можете да наблюдавате по DIEMA SPORT, а в Gong.bg ще следим развитието на двубоя минута по минута.

Това е малкото столично дерби и винаги има голям заряд на този мач. Победихме ги през първия полусезон, надявам се да ги победим и сега“, сподели стражът за предаването „Преди кръга“ по DIEMA SPORT.

През есента Локо София се наложи с 2:1 в дербито с „белите“.

За нас мачът с Етър беше много важен, както си говорихме преди това, не за 6, а за 12 точки, за да можем да излезем от тази невралгична зона. Колективът много ни помага да печелим“, коментира още Любенов успеха с 2:1 над Етър в 23 кръг.

Данило Дончич преди дербито със Славия: Надявам се да спрем лошата серия у дома

Атмосферата на стадион „Локомотив“ е много добра между играчи, треньор и ръководство. Мисля, че тези атаки идват от други места и целият да ни разконцентрират, както и да не печелим“, уточни още стражът.