Отборите на Берое и Локомотив София не успяха да се победят и завършиха наравно при резултат 1:1 в първи мач от съботната програма на третия кръг в efbet Лига. Абубакар Тунгара откри в 32-ата, но появилият се като резерва Димитър Митков изравни и оформи крайния резултат в 86-ата минута.

Антон Узунов
44 снимки

Двата тима си разделиха по едно полувреме, но като цяло много чисти ситуации липсваха и резултатът изглежда закономерен. Със сигурност и високите температури в Стара Загора оказаха влияние на играта на двата тима.

По този начин Берое вече има четири точки в актива си и заема петата позиция, докато Локо София е 14-и с 2 пункта. В следващия кръг „заралии“ гостуват на ЦСКА, докато столичните „железничари“ приемат Ботев Пловдив.

КЛАСИРАНЕ В efbet ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Отзивите след двубоя:

Генчев отговори за Анисе и добави: Допуснахме гол след нова глупост в защита

Хубчев: Не ни стигнаха силите

Митков: Имахме твърде малко флангови атаки, крайно време е за победа​

Първите двайсетина минута на срещата бяха равностойни, като интересни ситуации пред двете врати липсваха. В седмата минута Николай Николаев отправи далечен изстрел, който обаче бе твърде слаб и неточен.

Четири по-късно пък Димитър Пиргов успя да изчисти в последния момент центриране отдясно в наказателното поле, което Илия Димитров щеше да засече и да стреля фронтално от 4-5 метра пред вратата на Иван Караджов.

В 28-ата минута много малко не достигна на Димитров да засече центриране от фаул в наказателното поле. Ако го бе сторил, то Караджов едва ли щеше да успее да реагира на удар от 3-4 метра.

Берое обаче откри резултата в 32-ата минута с първия точен удар в мача. Симеон Мечев центрира перфектно от свободен удар отдясно на наказателното поле, а на първа греда Матеус Дуарте изпусна Тунгара, който пък засече точно с глава във вратата на Александър Любенов – 1:0.

Четири минути по-късно Мечев опита изстрел от дистанция, който обаче прелетя високо над вратата.

Пет минути преди края на първата част Димо Бакалов получи топката по левия фланг, напредна с нея и комбинира с Карлос Франса в наказателното поле. Нападателят на Локомотив овладя топката с гръб, обърна се и нанесе удар, който обаче бе слаб и неточен.

След точно час игра дойде и първият точен удар за Локомотив. Мики Орачев центрира отляво в наказателното поле, където Илия Димитров се извиси и стреля с глава, но право в ръцете на Караджов.

В 64-ата минута Красимир Милошев стреля директно от пряко свободен удар, но неточно.

В последните петнадесет минути на редовното време Локомотив наложи натиск и стигна до няколко отлични ситуации за попадение.

В 79-ата минута Селсо Рапосо центрира отдясно, където на далечната греда Димитър Митков свали топката, а Карлос Франса се измъкна и стреля с глава, но покрай лявата греда на Караджов.

Три минути по-късно Митков шутира силно от сериозна дистанция, като ударът бе точен, но в обсега на Караджов, който улови топката.

Натискът на Локомотив даде резултат и тимът изравни в 86-ата минута. Рапосо центрира отдясно в наказателното поле, където нито Георги Динков, нито Стилиян Николов не успяха да изчистят топката, а след лек рикошет в последния попадна в Митков, който овладя от три-четири метра не остави шансове на Караджов за 1:1.

Минута преди края на редовното време Мечев получи в половината на гостите и шутира ниско от дистанция, но Любенов плонжира в левия си долен ъгъл и изби.

Буквално в последните секунди на срещата Берое имаше шанс да спечели мача. Валентино Пулиезе центрира от свободен удар в наказателното поле, където на втора греда Стилиян Николов зае по-добра позиция и нанесе удар с глава, но покрай лявата греда на Любенов. Така приключи и двубоят.

FT ⚽ | БЕРОЕ – ЛОКОМОТИВ СОФИЯ  1:1

1:0 Абубакар Тунгара 32'

1:1 Димитър Митков 86'