Ботев Враца и Локомотив София завършиха 2:2 в мач от 10-ия кръг на efbet Лига. Головете за домакините вкараха Дориан Бабунски (8) и Антонио Георгиев (12), Илия Димитров (20) и Александър Александров (30) се разписаха за столичани. Домакините завършиха мача с 9 души, след като в последната минута Красимир Тодоров и Йоан Баурески бяха изгонени.

Ботев Враца Локомотив Сф

източник: sofascore.com

Двата отбора влязоха доста предпазливо в мача и вратарите скучаеха в първите минути. Домакините обаче поведоха с първата си опасност пред вратата на Локомотив Сф. В 8-ата минута Юлиан Ненов центрира от фаул към далечната греда, където Дориан Бабунски изпревари неориентирани Октавио и отблизо прати топката в мрежата за 1:0.

Не бяха изминали и пет минути, когато врачани нанесоха втори удар. Отново с асистенция се отличи Юлиан Ненов, който завъртя топката от корнер и Антонио Георгиев надскочи всички и прати топката във вратата на Локомотив Сф. Огромна вина за попадението носи стражът Александър Любенов с неразчетеното си излизане.

Гостите върнаха интригата в мача с първия си точен удар в двубоя. Красимир Костов изпусна лесна топка и дебнещият наблизо Илия Димитров шутира без забавяне. Вратарят спаси, но при добавката бе безпомощен - 2:1.

Десет минути по-късно съотборникът му Александър Александров изравни със страхотен удар с левия крак от границите на наказателното поле, който направо препарира вратаря Костов.

Двата отбора продължиха да създават голови положения, но с пропуски в края на първата част се отличиха Юлиан Ненов за домакините и Октавио за "червено-черните".

Второто полувреме започна обещаващо с опасни атаки и към двете врати, а при една от тях в 53-ата минута домакините стигнаха и до гол, но той не бе зачетен заради засада.  Чавдар Ивайлов получи топката зад отбраната на гостите и върна към Матеус Касини, който без забавяне я прати зад гърба на Любенов. Проверката с ВАР показа, че решението на тъчрефера е правилно и резултатът остана непроменен.

В последната минута домакините останаха с 9 души, след като директен червен картон получи резервата Красимир Тодоров за удар с лакът в лицето на Семерджиев, а за оспорване на съдийско решение Бауренски видя за втори път жълтия цвят и също бе изгонен.

БОТЕВ ВРАЦА - ЛОКОМОТИВ СФ 2:2

1:0 Дориан Бабунски (8)
2:0 Антонио Георгиев (12)
2:1 Илия Димитров (20)
2:2 Александър Александров (30)

БОТЕВ ВРАЦА: 76 Красимир Костов, 2 Валери Христов, 18 Илия Миланов-капитан, 88 Йоан  Бауренски, 77 Мартин Николов, 6 Антонио Георгиев, 17 Чавдар Ивайлов, 21 Сержиньо, 16 Матеус Касини, 94 Юлиан Ненов, 20 Дориан Бабунски

Резерви: 1 Николай Кръстев, 24 Стефан Гаврилов, 15 Мирослав Маринов, 28 Красимир Тодоров, 11 Виктор Василев, 9 Георги Николов, 30 Гонсало Виейра

Треньор Даниел Моралес

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ: 24 Александър Любенов, 13 Селсо Рапосо, 22 Владимир  Семерджиев, 89 Матеус Дуарте, 4 Мики Орачев, 26 Красимир  Милошев-капитан, 44 Божидар Кацаров, 58 Октавио Мерло, 7 Александър Александров, 19 Илия Димитров, 93 Виржил Пинсон

Резерви: 1 Цветомир Витков, 10 Валентин Николов, 5 Георгиос Катсикас, 9 Карим Бухмиди, 11 Раел Лолала, 2 Стойчо Атанасов, 15 Лука Иванов