Царско село и Локомотив София завършиха 1:1 в последен кръг в efbet Лига и равенството прати домакините във Втора лига. Фране Чиряк (26) откри за гостите от пряк свободен удар, резервата Андрей Йорданов (73) изравни. В 36-ата минута бе отменена дузпа за домакините след проверка с ВАР, а вратарят на "червено-черните" Дамян Дамянов спаси две дузпи в края на двете полувремена.
Рядко срещан екшън обаче се разигра в добавеното време на мача, след като бе отсъдена дузпа за Царско село. Резервата Юсуфа Яфа грабна топката и ясно показа, че той ще я изпълни. Първо Копола, а след това Кавдански се опитаха да го разубедят, но той бе непреклонен. Близо две минути играчите се бутаха и в този момент собственикът на клуба Стойне Манолов нахлу на терена и избута Яфа от бялата точка, който видимо се стресна от разгневения шеф. С дузпата се нагърби Кавдански, който обаче стреля изключително слабо и вратарят Дамянов улови топката.

Очаквано по-активно в двубоя влязоха домакините и в началните минути играта се водеше в половината на гостите. Още в 4-ата минута "царете" можеха да поведат, но вратарят Дамянов излезе предвидливо и улови извеждащ пас зад отбраната към Седрик Каломбо. Пред тима от "Надежда" се откри добър шанс в 18-ата минута, когато Пинсон получи топката на скорост на десния фланг от Селсо Рапосо. Ударът на крилото обаче се спря във външната страна на мрежата.

Изненадващо гостите поведоха в 26-ата минута.  Фране Чиряк бе препънат в близост до флачето за ъглов удар от Копола. Хърватинът се нагърби с изпълнението и майсторски завъртя топката в далечния ъгъл, като голяма вина за попадението има и вратарят Хадим Ндиае, който явно не очакваше подобно изпълнение.

В 36-ата минута реферът Валентин Железов посочи бялата точка в наказателното поле на Локомотив Сф, след като удар от фаул на Венци Христов срещна ръката на Валентин Николов. След проверка с ВАР обаче правилно отмени решението си за дузпа в полза на Царско село, тъй като повторенията показаха, че ръката на Николов е до тялото.

Царско село Локомотив София

източник: sofascore.com

Секунди преди почивката домакините все пак получиха дузпа за нарушение на Селсо Рапосо срещу Лукас Мартинс. Голмайсторът на "царете" Венци Христов обаче не успя да изравни, след като ударът му от бялата точка бе спасен от Дамян Дамянов.

В началото на втората част домакините отново започнаха по-активно и в 57-ата минута Мартин Кавдански стреля с глава след корнер, но в аут. Малко по-късно Давиде Витурини опита техничен удар в далечния ъгъл, който обаче премина над вратата.

Домакините все пак стигнаха до изравнителен гол в 73-ата минута. Вкара го разервата Андрей Йорданов, само три минути след появата си на терена. Венци Христов центрира от фаул към далечнаат греда, където забравеният Йорданов отблизо прати топката в мрежата за 1:1.

Домакините продължиха да търсят победата и в добавеното време получиха нова дузпа. След дълги разправии кой да я изпълни, зад бялата точка застана капитанът Мартин Кавдански, който обаче стреля слабо и вратарят Дамянов спаси.

ЦАРСКО СЕЛО - ЛОКОМОТИВ СОФИЯ 1:1

0:1 Фране Чиряк (26)
1:1 Андрей Йорданов (73)

Царско село:  22. Хадим Ндиае, 44. Николай Николаев, 3. Мартин Кавдански (к), 16.  Алесандро Копола, 23. Седрик Каломбо, 4. Валентино Пулиезе, 8. Айуб Батас, 19. Лукас Мартинс, 66. Давиде Витурини, 10. Реди Каса, 91. Венцислав Христов
Резерви: 1. Гуидо Гуериери, 9. Юсуфа Яфа, 11. Андрей  Йорданов, 14. Артур Крачун, 20. Фелипе Ронкети, 21.  Стефано Палмучи, 24. Алесандро Мартела
Треньор Стефано Макопи

Локомотив Сф: 1. Дамян Дамянов, 26. Красимир  Милошев (к), 5. Георгиос Кацикас, 15. Лука Иванов, 13.  Селсо Рапосо, 89. Матеус Дуарте, 44. Божидар Кацаров, 25. Фране Циряк, 10. Валентин Николов, 93. Виржил Пинсон, 9. Илия Димитров
Резерви: 24. Александър Любенов, 16. Денис Стефанов, 7.  Александър Александров, 3. Марио Петков, 6. Пламен  Крачунов, 77. Мартин Стоилов, 2. Борис Кръстев