ЦСКА спечели гостуването си на Локомотив София с 1:0 в мач от 26-ия кръг в efbet Лига. Победата за "червените" е първа от 19 години на стадиона в "Надежда", а с нея те се настниха на второто място с актив от 57 точки, на три от лидера Лудогорец. "Железничарите" пък заемат 14-ата позиция с 25 пункта.

Единственото попадение в срещата падна в 17-ата минута, когато Джонатан Линдсет беше най-съобразителен и с удар от близка дистанция порази целта.

В следващия кръг ЦСКА ще приеме Локомотив Пловдив, а Локомотив Сф ще гостува във Варна на Черно море.

startphoto.bg
49 снимки

Само 30 секунди бяха нужни на ЦСКА, за да създаде опасност. Амос Юга хвърли тъч към наказателното поле. Там Улаус Скаршем пробва удар, но бе блокиран от защитник.

В деветата минута дойде и първият точен удар. Фернандо Каранга заложи топката на Марселино Кареасо, който нанесе тежък шут, но Жарко Истатков се намеси и изби в корнер.

ЦСКА откри резултата в 17-ата минута след добра комбинация. Емануел Шакич изведе Джонатан Линдсет, който реши да подаде към Фернандо Каранга. Последва удар от нападателя, който бе блокиран. Кълбото се върна в краката на Линдест, а той от близка дистанция вече нямаше как да сгреши.

След половин час игра домакините пропуснаха златен шанс. Карлос Франса се отскубна от Християн Петров и излезе очи в очи с Бусато. Нападателят опита да копне топката над вратаря, но той реагира и не позволи това да се случи.

В края на полувремето Амос Юга беше официално предупреден, а това беше от голямо значение, зашото капитанът на "червените" ще бъде наказан за натрупване на жълти картони. Това ще го извади от сметките на Нестор Ел Маестро за мачовете с Локомотив Пловдив и Левски.

Малко лсед почивката Амос Юга извде с хубав пас Емануел Шакич. Защитникът пробва да чукне топката, но Жарко Истатков плонжира и с върха на пръстите отклони в ъглов удар.

Двайсет минути преди края на срещата Кевин Маи засече с глава центриране от левия фланг. Нападателят насочи топката към ъгъла, ала Бусато се хвърли и спаси вратата си. Малко лсед това Карлос Франса също пробва опасен изстрел, но не намери очертанията.

В 87-ата минута Линдсет намери Каранга на границата на наказателното поле. Бразилецът се завъртя с финт и стреля, но гредата го лиши от попадение.

С последния удар по топката Кевин Маи беше много близо до попадение, но топката прелетя покрай гредата и с това победата отиде за ЦСКА.

FT Локомотив София - ЦСКА 0:1

0:1 Джонатан Линдсет 17'

Стартови състави:

Локомотив София: 88. Жарко Истатков, 12. Бруно Франко, 4. Диме Димов, 2. Гонсало Кардосо, 26. Красимир Милошев (К), 31. Красимир Станоев, 22. Ивайло Найденов, 20. Диого Тешейра, 16. Симеон Мечев, 45. Димитър Митков, 11. Карлос Франса

Резерви: 1. Бойко Димитров, 98. Стив Траоре, 21. Антони Иванов, 9. Калоян Кръстев, 15. Лука Иванов, 44. Мики Орачев, 7. Улрих Маи, 93. Стефан Ламбезе, 77. Ерик Манолков

Треньор: Данило Дончич

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 17. Емануел Шакич, 22. Енес Махмутович, 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга (К), 26. Марселино Кареасо, 10. Джонатан Линдсет, 7. Улаус Скаршем, 11. Матиас Фаетон, 9. Фернандо Каранга

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 16. Георги Чорбаджийски, 30. Данило Асприлия, 23. Илиан Антонов, 4. Мено Кох, 3. Сайней Санянг, 8. Станислав Шопов, 24. Лъчезар Иванов, 28. Наско Цеков

Треньор: Нестор Ел Маестро