Отборът на Локомотив София записа първа победа от началото на сезона. Възпитаниците на Станислав Генчев се наложиха с 2:0 над Ботев Пловдив, нанасяйки четвърто поредно поражение на „жълто-черните”. Тимът на „канарчетата” остава единственият в efbet Лига, който няма спечелена нито една точка от началото на кампанията.

Головете за успеха на столичните „железничари” бяха дело на Димитър Митков и Илия Димитров.

Задачата на домакините бе улеснена допълнително от червения картон, който Джеймс Ето’о получи през първата част. Попадение на Ботев също бе отменено преди почивката заради засада.

Антон Узунов
75 снимки

В първите десетина минути от срещата Локомотив бе отборът, който имаше инициатива. Столичани стигнаха до няколко поредни корнера пред вратата на Ботев, но така и не се възползваха от добрите си възможности. Мики Орачев също имаше шанс да обстрелва вратата на гостите от пряк свободен удар, но техничният му удар спря в стената.

Постепенно футболистите на Ботев Пловдив изравниха играта и на свой ред погледнаха по-сериозно към вратата на столичните „железничари”. В 22-ата минута дойде и най-чистото положение от началото на срещата. Дилан Мертенс напредна много добре през центъра, стигна до наказателното поле на Локомотив и стреля силно, но Любенов показа отличен рефлекс и изби в ъглов удар.

Няколко минути по-късно ситуацията за Ботев Пловдив стана много сложна, след като Джеймс Ето’о бе изгонен с директен червен картон. Футболистът на гостите влезе остро в краката на Димитър Митков, който стигна първи до топката. Ситуацията бе прегледана с ВАР, като се наложи самият главен рефер на двубоя Станимир Тренчев да прегледа положението, след което изгони Ето’о. Минути по-рано нападателят на Ботев получи и жълт картон.

Пет минути преди почивката Ботев стигна до гол чрез Мохамед Брахими, който обаче бе отменен заради засада на Виктор Генев, който игра с топката преди тя да стигне до Брахими. Първоначално главният рефер Станимир Генчев зачете попадението, но след преглед на ситуацията с ВАР, промени решението си.

Втората част започна с добра възможност за Ботев Пловдив. Мохамед Брахими получи отляво, напредна много добре и стреля силно по диагонала, но прати топката покрай левия страничен стълб на вратата.

Резултатът в мача бе открит в 49-ата минута от Димитър Митков. Мики Орачев бе изведен по левия фланг, направи няколко крачки и подаде остро към Митков, който бе оставен непокрит на няколко метра от голлинията. Той успя да засече от трудна позиция и да порази целта за 1:0.

След откриването на резултата домакините имаха нови две възможности за гол чрез Франса и Диас, но и в двата случая вратарят на гостите се справи отлично.

Всичко в двубоя бе решено седем минути преди края на редовното време, когато резервата Илия Димитров се разписа за 2:0.Селсо Рапосо получи отдясно и проби отлично, преди да намери Димитров на няколко метра от вратата, а нападателят с лекота засече, за да осигури трите точки за своя тим.

FT ЛОКО СОФИЯ – БОТЕВ ПД 2:0 • Класиране • Резултати • Програма

1:0 Митков 49', 2:0 Димитров 83'