Локомотив София се наложи над Берое Стара Загора с 1:0 в последен мач от 28-ия кръг от родната efbet Лига. Големият герой за столичните „железничари“ бе Карлос Франса, след като офанзивният футболист на „червено-черните“ се разписа в 39-ата минута и на практика донесе трите точки за столичани.

По този начин Локомотив спря кошмарната си домакинска серия от 13 поредни мача без успех и в крайна сметка спечели три точки на стадиона в квартал „Надежда“.

Победата направи така, че хората на Данило Дончич вече задминаха Пирин и са с 28 точки на 13-ата позиция. Берое остана на десетото място с 32 пункта, но за пореден път старозагорци демонстрираха колебливо представяне.

Локомотив София vs Берое

източник: sofascore.com

Срещата в София стартира в спокойно темпо, а Берое беше тимът, който по-трайно владееше топката в първите минути. След 12 Симеон Мечев опита амбициозно изпълнение от фал, но не сполучи.

Двата отбора изиграха позиционен футбол в хода на първите 30 минути, в които не се видя точен удар, но пет преди края на първата част "червено-черните" поведоха в резултата. Карлос Франса се пребори за спорна топка и я свали към Кевин Маи. Тъмнокожият офанзивен футболист на столичани успя с едно докосване да изведе своя колега, а Франса с премерен изстрел преодоля Артур Мота, за да вкара своя гол №4 през този сезон в efbet Лига.

В 53-ата минута видяхме удар от сериозна дистанция на Енцо Еспиноса, но той не представляваше проблеми за Александър Любенов. Пет след това Берое имаше възможност да изравни. След корнер вратарят Александър Любенов не се намеси добре и прати към Уерик Каетано. Футболистът на старозагорци завърши с външен удар, но от голлинията Красимир Станоев изби встрани с глава.

startphoto.bg
46 снимки

След малко повече от час игра Симеон Мечев комбинира с Карлос Франса, който завърши от движение, но бранител на гостите изби в корнер. В 68-ата Берое от тъч стигна до удар, който беше диагонален от Франсиско Политино, но той беше безкрайно неточен.

Две преди края на срещата звездата на Берое - Себастиан Вия, стреля от изключително удобна ситуация при фал, но топката се завъртя прекомерно и излезе аут.

1:0 Франса 39'

​​Главен съдия: Красен Георгиев (Варна)

Стадион: „Локомотив“, София

Локомотив София: 24. Александър Любенов – 4. Диме Димов, 12. Бруно Франко, 20. Диого Тешейра, 22. Ивайло Найденов, 26. Красимир Милошев (К), 16. Симеон Мечев, 31. Красимир Станоев, 7. Кевин Маи, 45. Димитър Митков, 11. Карлос Франса

Резерви: 88. Жарко Истатков, 21. Антони Иванов, 15. Лука Иванов, 9. Калоян Кръстев, 93. Стефан Ламбезе, 98. Стив Траоре, 77. Ерик Манолков, 8. Бойчо Величков, 17. Теодор Иванов

Треньор: Данило Дончич

Берое: 1. Артур Мота – 5. Лучано Скуадроне, 4. Франко Рамос, 18. Хуан Пабло Саломони, 6. Жорди Говеа – 19. Карлос Алгара, 20. Сегундо Пачаме – 11. Уерик Каетано, 22. Себастиан Вия, 15. Енцо Еспиноса – 9. Франсиско Сагардия

Резерви: 23. Родриго Ачинели, 8. Хавиер Силго, 10. Франсиско Политино, 14. Викторио Вълков, 21. Дамян Йорданов, 24. Стефан Гаврилов, 25. Муса Диало, 91. Вини Трибуле, 98. Роналдо Камара