Локомотив София постигна първа победа по време на контролите си в Турция. "Железничарите" надвиха с 1:0 Металист Харков, а това беше последната проверка на възпитаниците на Станислав Генчев в южната ни съседка. Единственото попадение в срещата вкара Димитър Митков в 62-ата минута.

"Железничарите" удариха две греди, а освен това попадение на Митков беше отменено заради засада.

Срещата започна силно за столичани и още в 6-ата минута Дейвид Малембана можеше да се разпише, след като отправи удар с глава, но топката срещна гредата. Последваха пропуски на Митков и Димо Бакалов.

В началото на второто полувреме Митков прати топката във вратата на Металис, но голът беше отменен заради засада.

В 62-ата минута все пак резултатът беше открит. Красимир Милошев подаде към Митков, който финтира противников играч и с плътен шут вкара за 1:0. Осем минути по-късно удар на Юлиан Ненов отново срещна гредата.

Пет минути преди края страничният стълб спря и шут на играч на Металист.