Локомотив София победи с 1:0 Хебър като гост в подновяването на efbet Лига. Двубоят от 21-ия кръг в първенството премина с доминация по отношение на владеенето на топката за домакините, но футболистите на Данило Дончич показаха страхотна ефективност и отмъкнаха трите точки.

Още в 6-ата минута гостите пратиха топката в мрежата. Симеон Мечев се пребори в средата на терена и изведе Карлос Франса. Бразилецът напредна с топката и отправи много точен удар по диагонал, който не остави шансове на Петър Дебърлиев.

След попадението ''железничарите" се прибраха в своята половина и продължиха да дебнат за грешки. Футболистите на Любослав Пенев пък заложиха на постепенни атаки.

В края на полувремето Георги Вълчев пропусна хубава възможност да изравни резултата.

След почивката всичко за Хебър се преобърна. Изритана топка от вратаря изведе Валентин Николов зад защитата и Архан Исуф го повали. Станимир Тренчев не се поколеба и изгони защитника.

До края "зелените" все пак се опитаха да владеят топката и да потърсят гол, но до такъв не се стигна.

С победата Локомотив София събра 22 точки и се изкачи до 11-ата позиция. Хебър пък пропадна до 13-ото място с актив от 20 пункта.

startphoto.bg
25 снимки

Още в 6-ата минуа Локомотив София откри резултата. Симеон Мечев изведе Карлос Франса с хубав пас. Бразилецът наредна с топката и нанесе перфектен удар по диагонал, за да намери ъгъла на вратата.

Десет минути след попадението дойде и първата опасност пред вратата на Александър Любенов. Ангел Бастунов получи подаване в наказателното поле. Фланговият футболист с финт нагласи топката на десния си крак и шутира, но бе блокиран от защитник на гостите.

В средата на първата част Георги Вълчев опита удар от дистанция, който бе уловен от стража на Локомотив София.

В ответната атака и Симеон Мечев опита неочакван шут извън границите на наказателното поле, но топката профуча покрай страничния стълб.

Хебър пропусна много чисто положение и не успя да възстанови равенството в 33-ата минута. След центриране топката бе отклонена към Георги Вълчев. Полузащитникът остана непокрит на няколко метра от вратата, но ударът му с глава попадна в тялото на Любенов, чието позициониране изигра главна роля за спасяването.

До края на първата част не се стигна до други интересни ситуации.

Второто полувреме започна със смяна в състава на Данило Дончич. Оказа се, че Симеон Мечев е получил разтежение, а на негово място се появи Стив Траоре.

Началото полувремето обаче се оказа по лошо за Хебър. Архан Исуф бе изгонен с директен червен картон, след като Александър Любенов изрита топката и изведе зад защитата Валентин Николов. Нападателят поведе добре топката и бе повален от бранителя на домакините.

В 70-ата минута домакините, макар и с човек по-малко, стигнаха до добра ситуация. Роберт Мазан центрира и сложи топката на главата на Георги Каракашев. Халфът, който е под наем от Локомотив Пловдив, стреля с глава, но не намери очертанията.

До края "железничарите" умело затвориха срещата без да допускат опасности пред своята врата и се поздравиха с успех.

FT Хебър - Локомотив София 0:1

0:1 Карлос Франса 6'