Локомотив София победи Литекс с 4:2 в контролна среща, играна в "Надежда". Двубоят беше дебют за новия треньор на "железничарите" Станислав Генчев. Двата тима изиграха открит двубой, който предложи шест гола и куп положения пред двете врати.

lap.bg
34 снимки

Още в 4-ата минута домакините поведоха, след като Иван Иванов върна силно и неточно топката към вратаря Марин Орлинов и кълбото се озова в мрежата му. В 19-ата минута "оранжевите" изравниха. Илиян Капитанов се разписа от дузпа. Няколко минути след това Дейвид Малембана и Александър Александров бяха заменени принудително.

В 42-ата минута Евгени Игнатов направи пълен обрат. Халфът вкара с фамозно изпълнение от далечна дистанция. В началото на втората част Димитър Митков изравни след точно изпълнение от бялата точка.

В 54-ата минута Християн Чипев отправи удар, топката рикошира в играч в оранжево и прехвърли вратаря. В 67-ата минута новото попълнение на Локомотив Франса оформи крайното 4:2. Бразилецът се пребори за топката до голлинията и я бутна във вратата.