Локомотив София отстъпи на руския втородивизионен Шинник (Ярославл) с 0:2 в първата си контролна среща от лагера в Турция.

Шинник (Ярославл) откри резултата в 10-ата минута, когато Андреа Чуканов прати топката с глава във вратата на Любенов. Топката беше центрирана от свободен удар от дясно до тъч-линията, прелетя цялата защита и там Артьом Кулишов от руснаците я върна пред вратата. В бъркотията късмет имаше Чуканов, който с глава я прати във мрежата. Две минути по-късно Семьонов при нов корнер получи отбита топка на границата на наказателното поле, но стреля над гредата.

Първата ситуация пред "железничарите" дойде след 6-7 минути и се откри за Илия Димитров. Ударът на юношата на Левски обаче мина над горната греда. Още една възможност имаше след центриране от ъглов удар, но капитанът Божидар Кацаров не успя да насочи топката с глава.

Противно на развоя на събитията на терена, Локомотив София инкасира втори гол в края на първото полувреме. При продължителна атака топката беше прехвърлена на десния фланг, където отново Артьом Кулишов я застигна и върна към дъгата на наказателното поле. Игор Леонтиев я посрещна и с отсечен удар я прати във вратата на Любенов – 0:2.

Първата ситуация за второто полувреме беше за българския отбор, след като топката срещна гредата директно след изпълнение на ъглов удар. В 56-ата минута пък попадение на Елдар Низамутдинов от Шинник беше отменено заради засада.

В 68-ата минута българския тим пропусна наистина отлична възможност да върне поне един гол. Атака от дясно на Юлиан Ненов продължи с върната топка назад. Антонио Вутов посрещна топката със странично воле, но не беше прецизен и кълбото излезе над гредата. Нов пропуск на Вутов в 73-ата минута стана причина Локомотив да изпусне още една възможност.

Състав на Локомотив София: Александър Любенов, Бруно Франко, Божидар Кацаров, Марио Петков, Алан Диас, Валентин Николов, Александър Александров, Ивайло Найденов, Карлос Франса, Илия Димитров, Лука Иванов (второ полувреме: Жарко Истатков, Селсо Рапосо, Красимир Милошев, Антонио Вутов, Димитър Митков, Димо Бакалов, Матеус Дуарте, Юлиан Ненов, Християн Чипев, Давид Малембана)

Шинник: 75. Вамболт, 95. Петрунин, 17. Покидишев, 13. Семенов, 97. Хитиев, 11. Чуканов, 23. Соколов, 5. Зинков, 55. Леонтиев, 32. Кулишев, 36. Грузнов.