Локомотив София и ЦСКА 1948 не успяха да се победят и завършиха наравно при резултат 0:0 в неделното столично дерби от петия кръг на efbet Лига. Срещата на стадион „Локомотив“ в квартал „Надежда“ не беше най-атрактивната, макар че и двата отбора трябва да съжаляват за изпуснатите точки.

Снимки: Startphoto.bg
92 снимки

Домакините изпитаха кратка радост, когато в 88-ата минута отбелязаха попадение чрез Симеон Славчев, което бе отменено заради нарушение. Възпитаниците на Валентин Илиев пък бяха по-активния отбор, държаха контрола върху топката в голяма част от мача и създадоха най-чистите положения, а резервата Евгений Сердюк пропусна сам срещу вратаря след почивката.

По този начин Локомотив София продължава с добрата серия, макар да не победи, и е без загуба в четири поредни срещи. Тимът на Иван Колев заема петата позиция в класирането с осем точки. ЦСКА 1948 пък записа трето поредно равенство и остава едва 11-и с три пункта, но е и с два двубоя по-малко, които бяха отменени заради ангажиментите им в Лигата на конференциите. В следващия кръг столичните „железничари“ приемат Ботев Враца, докато „червените“ приемат друг столичен тим в лицето на Славия.

28 снимки

През първото полувреме преобладавше битката в средата на терена, като чисти ситуации почти липсваха. ЦСКА 1948 беше по-активният тим и държеше контрола върху топката, като отправи и единствените два точни удара. Закономерно, гостите създадоха и най-добрата възможност преди почивката, когато в 25-ата минута Марто Бойчев получи топката в половината на Локо София и тръгна на индивидуален пробив, залъга Атанасиос Пицолис и Тешейра, след което отправи опасен удар с левия крак от дъгата пред наказателното поле, но вратарят Александър Любенов плонжира и изби изстрела в долния му десен ъгъл.

В 65-ата минута дойде и най-чистата ситуация до момента в двубоя. Появилият се от пейката Евгений Сердюк получи великолепно дълго подаване от Парвиз Умарбаев, слд което украинецът загърби Красимир Станоев в наказателното поле, но не успя да овладее по най-добрия начин топката. Въпреки това, нападателят шутира, но право в Любенов, който се отчете с добро спасяване.

Две минути преди края на редовното време пък Локомотив София прати топката във вратата на своя опонент, но гол нямаше. Мики Орачев центрира от корнер в наказателното поле, където Анастасиос Пицолис се сблъска с Марио Топузов, след което топката се озова в краката на Симеон Славчев. Опитният халф реши да стреля  с първото си докосване и реализира в десния ъгъл във вратата на Петър Маринов, макар стражът да докосна топката. Попадението, обаче, не бе зачетен след проверка на ситуацията със ситемата ВАР заради нарушение на Пицолис срещу Топузов.

КЛАСИРАНЕ В efbet Лига / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

• КРАЙ НА МАЧА! Без победител между Локомотив София и ЦСКА 1948 – 0:0!

90+5'
  • Трета смяна за „червено-черните“ – Ивайло Найденов влезе на мястото на Стив Траоре.

90+2'
  • Първи жълт картон и за Локомотив София – той бе за Диме Димов.

90+1'
  • Първо официално предупреждение в двубоя – то бе за Марио Топузов от ЦСКА 1948.

89'
  • ОТМЕНИХА ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ СОФИЯ! Мики Орачев центрира от корнер в наказателното поле, където Анастасиос Пицолис се сблъска с Марио Топузов, след което топката се озова в краката на Симеон Славчев. Опитният халф реши да стреля  с първото си докосване и реализира в десния ъгъл във вратата на Петър Маринов, макар стражът да докосна топката. Голът, обаче, не бе зачетен след проверка на ситуацията със ситемата ВАР заради нарушение на Пицолис срещу Топузов.

88'
  • Неделко Пишчевич отстъпи мястото си на Касиано Бузон в състава на ЦСКА 1948.

86'
  • Смяна и за ЦСКА 1948 – Октавио Мантека замени Талис.

78'
  • Нова промяна за Локо София – Юлиан Ненов влезе на мястото на Светослав Диков.

75'
  • УДАР! Капитанът на гостите Радослав Кирилов напредна по лявото крило и центрира на втора греда, където Неделко Пишчевич засече с глава, но прати топката покрай вратата на Любенов.

74'
  • Първа смяна за Локомотив София – Мики Орачев влезе на мястото на Диого Тешейра.

68'
  • ШАНС ЗА ЦСКА 1948! Евгений Сердюк получи великолепно дълго подаване от Парвиз Умарбаев, слд което украинецът загърби Красимир Станоев в наказателното поле, но не успя да овладее по най-добрия начин топката. Въпреки това, нападателят шутира, но право в Любенов, който се отчете с добро спасяване.

65'
  • Втората смяна – Евгений Сердюк замени Марио Илиевски.

55'
  • Нови две промени за ЦСКА 1948 – Бирсент Карагарен напусна и бе заменен от Марио Топузов.

55'
  • ШАНС ЗА ЛОКОМОТИВ СОФИЯ! Тейшейра комбинира със Селсо Рапосо по левия фланг, който центрира коварно към втора греда. Там вратарят Петър Маринов не успя да избие по най-добрия начин топката и тя попадна в Стив Траоре, който шутира в наказателното поле, но бе блокиран от Теодор Иванов. След това Стив Фуртадо изчисти, но само до Бруно Франко, който шутира силно от движение пред пеналтерията, но Маринов отрази с чудесен рефлекс. Секунди след това Траоре центрира отляво в наказателното поле, където Тейшера стреля с глава, но бе блокиран в корнер от Реян Даскалов.

49'
  • На почивката беше извършена промяна в състава на ЦСКА 1948 – Марто Бойчев беше заменен от Парвиз Умарбаев.

46'
  • Начало на втората част!

46'
  • Край на първото полувреме без голове!

45+2'
  • Една минута добавено време на първата част.

45+1'
  • ИЗСТРЕЛ! Рапнуи изведе по левия фланг Талис, който след това влезе навътре и реши да стреля от средна дистанция, като го направи точно, но право в ръцете на Любенов.

44'
  • ВЪЗМОЖНОСТ ЗА ЛОКО СОФИЯ! Светослав Диков задържа добре топката и изведе Стив Траоре отляво в наказателното поле, който успя да се справи с Реян Даскалов и след това стигна до аутлинията, като се опита да върне кълбото за свой съотборник. Там го пресрещна вратаря Петър Маринов, като се получи рикошет в него, а след това Том Рапнуи изчисти топката малко пред погледа на Диков.

43'
  • УДАР! Пицолис намери на ления фланг Стив Траоре, който финтира Стив Фуртадо в наказателното поле и опита изстрел към далечния ъгъл, но високо над вратата.

30'
  • ВЪЗМОЖНОСТ ЗА ЦСКА 1948! Марто Бойчев получи топката в половината на Локо София и тръгна на индивидуален пробив, залъга Атанасиос Пицолис и Тешейра, след което отправи опасен удар с левия крак от дъгата пред наказателното поле, но вратарят Александър Любенов плонжира и изби изстрела в долния му десен ъгъл.

25'
  • Първи ъглов удар и за Локомотив София, след който Симеон Славчев разигра късо за Бруно Франко. Последва центриране отляво на бразилеца, като на първа греда Диого Тешейра опита удар с глава, но твърде слабо и неточно.

20'
  • Първи корнер в двубоя, който бе на сметката на ЦСКА 1948. След неговото изпълнение топката стигна до втора греда, където Радослав Кирилов опита изстрел, но бе блокиран в нов ъглов удар. Секунди след това се стигна и до трето изпълнение от ъгловото флагче за гостите, като се стигна до разбъркване в наказателното поле, но все пак топката беше изчистена от „червено-черните“.

16'
  • В първия четвърт час опасни ситуации и удари към двете врати липсваха. Действията основно бяха в средата на терена, като двата отбора опитаха по една-две атаки, които завършиха с центрирания или извеждащи подавания в наказателното поле, но топката беше изчиствана.