Локомотив София победи с минималното 1:0 гостуващия Пирин на Националния стадион "Васил Левски" в мач от предпоследния кръг на efbet Лига. Единственото попадение в срещата отбеляза Димитър Митков в 37-ата минута, като таранът бележи във втори пореден мач.

Двата тима имаха по няколко шанса, но никой не успя да се възползва. Милошев от "железничарите" и Костов от "орлетата" пратиха топката в мрежата по един път, но и двете попадения бяха отменени заради засади.

И столичани, и благоевградчани са сигурни оставащи в efbet Лига и през следващия сезон, тъй като по-рано през деня Ботев Враца и Царско село не си отбелязаха гол и няма как да напуснат последните две места в класирането.

Антон Узунов
47 снимки

В началните минути гостите изненадващо бяха по-дейният отбор. Първата по-опасна ситуация дойде около 10-ата минута, когато Преслав Йорданов стреля от много сериозна дистанция и за малко да изненада неприятно Любенов. Малко след това Мики Орачев проби добре отляво и влезе опасно в наказателното поле на "орлетата", но не му стигна терен и левият защитник не успя да отправи пас. Октавио пък опита много акробатично изпълнение с удар, наподобяващ задна ножица, но прати топката над вратата от точката за изпълнение на дузпа.

Красимир Милошев на два пъти стреля във вратата на столичани, като при повторния си опит прати топката в мрежата, но веднага бе маркирана засада на футболиста.

Валентин Николов опита удар от пряк свободен удар, но хубавият му изстрел бе отразен от Марио Кирев.

В 37-ата минута чудесно фалцово центиране отляво на Мики Орачев намери Димитър Митков, а таранът от броени метри с глава заби топката във вратата на благоевградчани.

Гостите от Благоевград отговориха по много опасен начин - Занев центрира отляво, но Преслав Йорданов не можа да нанесе хубав удар с глава.

Четвърт час след началото на второто полувреме Станислав Костов прати топката в мрежата на Любенов, но бившият нападател на Левски бе очевидно зад отбраната на тима от Благоевград и попадението не бе зачетено.

Симеон Славчев отблизо имаше шанс да удвои, но ударът му отблизо мина над вратата. Влезлият като резерва Фране Ширяк последва неговата съдба и не можа да направи 2:0 минути преди края.

FT | Локомотив София - Пирин Благоевград 1:0

1:0 Димитър Митков 37`

Локомотив София: 24 Александър Любенов, 26 Красимир Милошев, 6 Пламен Крачунов, 5 Георгиос Кацикас, 4 Мики Орачев(64`- Селсо Рапосо), 22 Владимир Семерджиев, 44 Божидар Кацаров(77` - Лука Иванов), 58 Октавио, 89 Матеус Дуарте(69` - Фране Ширяк),10 Валентин Николов(69` - Симеон Славчев), 45 Димитър Митков(64` - Илия Димитров)

Старши треньор: Иван Колев

Пирин Благоевград: 1 Марио Кирев, 19 Вячеслав Велев(46` - Юки Айзо), 5 Николай Бодуров, 3 Петър Занев, 6 Юлиян Попев, 10 Казуки Такахаши, 18 Светослав Дяков(75` - Георги Шаламанов), 73 Венцислав Бенгюзов(46` - Станислав Манолев), 26 Иван Тасев, 20 Даниел Иванов(75` - Лазар Еринин), 9 Преслав Йорданов(46` - Станислав Костов)

Старши треньор: Радослав Митревски