Отборът на Локомотив София записа изключително драматична победа над Спартак Варна с 3:2 във втория двубой от съботната програма на осмия кръг в родната efbet Лига. Димитър Митков откри в 25-ата, но Румен Руменов изравни пет минути по-късно. Антонио Вутов даде нов аванс на "железничарите" в 44-ата минута, а Божидар Васев възстанови равенството за втори път в 51-ата минута. Успехът за "железничарите" донесе отново Митков, който беше точен от дузпа в 102-ата минута на двубоя.

Антон Узунов
99 снимки

Победата е още по-специална за столичани, които изиграха първият си мач на осветление на собствения си стадион в кварта "Надежда". Срещата предложи много емоции, като домакините повеждаха в резултата на два пъти, но "соколите" не се предадоха и в дебюта на Тодор Киселичков начело можеха да измъкнат ценна точка. Точно в последните секунди обаче настъпи пълната драма на стадион "Локомотив".

В седмата минута от добавеното време гостите организираха скоростна контраатака, при която Ивей Ромееш напредна на скорост от своята половина, премина покрай футболист на Локомотив и изведе Илкер Будинов вдясно в наказателното поле, който стреля, но Александър Любенов скъси ъгъла бързо и направи много важно спасяване. В ответната атака пък се стигна до дузпа в полза на домакините. Любенов изрита топката в предни позиции, където Димитър Митков я овладя отляво в наказателното поле и бе съборен от Дичевски. Първоначално съдията даде знак играта да продължи, но впоследствие беше извикан да разгледа ситуацията със системата ВАР и отсъди наказателен удар. Зад топката застана Митков, който не трепна и донесе победата на своя тим за крайното 3:2 в 102-ата минута.

LAP.bg
100 снимки

По този начин Локомотив записа исторически успех и вече има 12 точки, като заема осмата позиция, докато Спартак Варна остава на дъното с едва един пункт в актива си. В следващия кръг "железничарите" гостуват в столично дерби на Славия, а варненци приемат ЦСКА.

КЛАСИРАНЕ В efbet ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Отзивите след двубоя:

Станислав Генчев: Имаше повече напрежението от необходимото при нас

Киселичков: Виждам напредък, тази точица можеше да бъде искрицата​

Началото на срещата беше доста емоционална заради официалното откриване на осветлението на стадион „Локомотив“, което беше последвано от около петминутна заря.

Иначе самият мач стартира на бавни обороти и нямаше сериозни положения през първите минути.

В 14-ата минута Божидар Васев опита удар воле пред наказателното поле, но без проблеми за Александър Любенов.

Домакините първи удариха в 25-ата минута. Играчите на Станислав Генчев разиграха чудесно пред наказателното поле на Спартак, като топката премина през Симеон Славчев, Мики Орачев и Димитър Митков. Впоследствие Славчев и Митков направиха двойно, а бившият играч на Левски получи отляво в наказателното поле, след което центрира за нападателя, а той с глава намери далечния ъгъл на вратата на Иван Дичевски – 1:0.

Само пет минути по-късно обаче резултатът беше изравнен. Божидар Васев получи отляво на границата на наказателното поле и пусна пас към точката за дузпа, където Георги Бабалиев пропусна много хитро топката, която стигна до Румен Руменов засече с десния крак, а кълбото премина между краката и ръцете на Любенов – 1:1.

В 36-ата минута Камен Хадижев засече с глава центриране от корнер, но над вратата на Дичевски.

Локомотив стигна до нов аванс минута преди края на редовното време на първата част. Селсо Рапосо комбинира с Вутов в половината на гостите, напредна към наказателното поле и изстреля много мощен и плътен удар от двайсетина метра, който се спря в долния десен ъгъл на Дичевски за 2:1.

Две минути след попадението Селсо Рапосо отправи много опасно центриране, успоредно на голлинията, с което намери Димитър Митков на първа греда. Централният нападател на столичани стреля от близко разстояние, но Дичевски този път успя да спаси и да избие.

В 54-ата минута Мики Орачев шутира от дистанция, но в ръцете на Дичевски.

Минута по-късно пък Орачев напредна отляво в половината на „соколите“, мина между двама играчи на противника и намери Митков отдясно в наказателното поле, но нападателят стреля покрай вратата.

10 снимки

В 66-ата минута домакините имаха нова възможност за трети гол. Рапосо показа добра техника отдясно, след което комбинира със Симеон Славчев в наказателното поле, който опита много технично изпълнение, с което да прехвърли Дичевски, който обаче улови в далечния ъгъл.

60 секунди след това Виктор Митев шутира от сериозна дистанция с левия крак, но топката профуча над напречната греда.

В 73-ата минута настана страхотна неразбория на терена. Домакините атакуваха, а Вутов стреля от дистанция, но топката се отклони от ръката на Цветан Илиев. „Железничарите“ веднага поискаха игра с ръка, но реферът подмина тази ситуация. В същото време гостите организираха контраатака, след която Здравко Димитров нахлу в наказателното поле и финтира Божидар Кацаров. Полузащитникът на домакините обаче посегна към противника си и Димитров веднага се строполи в наказателното поле. Първоначално реферът Кристиян Колев отсъди симулация и вдигна втори жълт картон на крилото на варненци. На повторенията обаче се видя, че контакт между двамата футболисти има. След преглеждане на ситуацията с ВАР обаче се стигна до любопитно решение на казуса. Главният съдия реши да отмени втория жълт картон на Димитров и по този начин той остана на терена, а в същото време отсъди пряк свободен удар за Локомотив заради игра с ръка на Илиев пред наказателното поле при ситуацията с Вутов.

Десет минути след това Руменов центрира от свободен удар отляво в наказателното поле, където Васев засече с глава, но над вратата. Гостите имаха нова възможнст в 84-ата минута, когато Здравко Димитров се измъкна отдясно, влезе в наказателното поле и центрира за Васев, но Алан Диас направи решителен шпагат в последния момент.

В седмата минута от добавеното време гостите организираха скоростна контраатака, при която Ивей Ромееш напредна на скорост от своята половина, премина покрай футболист на Локомотив и изведе Илкер Будинов вдясно в наказателното поле, който стреля, но Любенов скъси ъгъла бързо и направи много важно спасяване.

В ответната атака пък се стигна до дузпа в полза на домакините. Любенов изрита топката в предни позиции, където Димитър Митков я овладя отляво в наказателното поле и бе съборен от Дичевски. Първоначално съдията даде знак играта да продължи, но впоследствие беше извикан да разгледа ситуацията със системата ВАР и отсъди наказателен удар. Зад топката застана Митков, който не трепна и донесе победата на своя тим за крайното 3:2 в 102-ата минута.

FT | ЛОКОМОТИВ СОФИЯ – СПАРТАК ВАРНА  3:2

1:0 Димитър Митков 25'

1:1 Румен Руменов 30'

2:1 Антонио Вутов 44'

2:2 Божидар Васев 51'

3:2 Димитър Митков (дузпа) 102'