Берое и Локомотив София не успяха да се победят и завършиха наравно при резултат 0:0 в двубой от втория кръг на efbet Лига. И двата отбора не успяха да стигнат до много чисти положения, като домакините могат да бъдат по-разочаровани, тъй като имаха превъзходство в двубоя, но така и не успяха да го материализират.

Снимки: Startphoto.bg
85 снимки

По този начин Берое събра четири точки на петата позиция след успеха си с 1:0 над новака Септември в София на старта, а Локо София спечели първа точка в актива си след тежкото поражение от Левски с 1:6 у дома в първия кръг. В следващия кръг старозагорци гостуват на Ботев Враца, докато „червено-черните“ приемат Черно море.

През първото полувреме чисти ситуации почти липсваха, като в началните минути гостите бяха по-активни, но така и не стигнаха до точен изстрел. Домакините от Берое пък вдигнаха леко оборотите след 25-ата минута, като имаха два точни удара, а при единия, в края на полувремето, вратарят Александър Любенов се намеси решително. Малко преди края на първата част двата отбора буквално спукаха топката, която трябваше да бъде сменена.

След почивката Берое натисна в търсене на попадение и редеше атака след атака към наказателното поле на противника, но така и не успя да стигне до нещо наистина опасно, с което да затвърди превъзходството си. По този начин, в мач с много битка, но и малко футбол, нулевото равенство изглеждаше като закономерен резултат.

КЛАСИРАНЕ В efbet Лига / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

• КРАЙ НА МАЧА! Без победител и без голове между Берое и Локомотив София – 0:0!

90+5'
  • ШАНС ЗА БЕРОЕ! Сегундо Пачаме получи на десния фланг и центрира на първа греда в наказателното поле, където Винисиус Белоти застана пред Диме Димов и засече с глава, но топката премина малко над напречната греда на Любенов в аут.

90+2'
  • Четири минути добавено време на двубоя

90+1'
  • Жълт картон за Селсо Рапосо от Локомотив София за нарушение срещу Франсиско Политино.

90'
  • ПРОПУСК НА БЕРОЕ! Пинеда надскочи високия Диме Димов и продължи с глава нападението на Берое, Леандро Годой овладя на гърди, влезе отдясно в наказателното поле и стреля към вратата с десния крак, но в аут и пропусна отлична възможност да донесе трите точки на своя тим.

87'
  • Капитанът на домакините Жорди Говеа също отстъпи позицията си на Винисиус Белоти.

84'
  • Енцо Еспиноса замени Стефан Гаврилов в състава на Берое.

84'
  • Втората смяна – Анте Аралица отстъпи мястото си на Светослав Диков.

82'
  • Две нови промени за Локо София – Мики Орачев смени капитана Валентин Николов.

81'
  • ОПАСНОСТ! Франсиско Политино получи отдясно в наказателното поле и центрира към капитана Жорди Говеа, който изпревари Стив Траоре и стреля с глава, но малко над вратата на „замръзналия“ на място Александър Любенов.

75'
  • УДАР! Красимир Станоев шутира силно от дистанция, то топката премина покрай дясната греда на Мота в аут.

73'
  • В следващите минути домакините от Берое опитаха да вдигнат оборотите и организираха доста атаки към вратата на гостите, но те водеха само до няколко не толкова опасни удари, които или бяха уловени от Любенов, или излизаха в аут.

70'
  • Втора смяна и за Локо София – контузеният Стефан Ламбез бе заменен от Стив Траоре.

69'
  • Втора промяна за Берое – Карлос Пачаме замени Уерик Каетано

68'
  • Първа промяна и за Локо София – новото попълнение Доналдо Ака смени Юлиан Ненов.

56'
  • Първа смяна за Берое – Франсиско Политано замени Алберто Салидо.

56'
  • ИЗСТРЕЛ! Пинеда получи топката на десния фланг, влезе навътре и шутира по тревата, но Любенов улови без особени проблеми.

55'
  • УДАР! Стефан Ламбез стреля по земя от дистанция, но Артур Мота улови. Това бе първи точен изстрел и за отбора на Локо София в двубоя.

54'
  • Старт на втората част без промени в двата състава!

46'
  • Край на първата част!

45+3'
  • Две минути добавено време на първата част.

45+1'
  • ВЪЗМОЖНОСТ ЗА БЕРОЕ! Карлос Алгара тръгна на пробив по десния фланг и комбинира с Хуанка Пинеда, който стреля опасно от границата на наказателното поле и се наложи Александър Любенов да избива в корнер.

45'
  • Първи жълт картон в двубоя – получи го Диме Димов от Локомотив София за едно грубо влизане в крака на Хуан Пинеда.

44'
  • УДАР! Лучано Скуадроне също пробва късмета си от далечно разстояние, но отново Александър Любенов отново не трябваше да се намесва, след като топката премина покрай вратата.

41'
  • КУРИОЗЕН МОМЕНТ! Пет минути преди почивката двата отбора буквално спукаха топката и играта беше спряна, за да се смени коженото кълбо.

40'
  • ИЗСТРЕЛ! Карлос Алгара шутира от дистанция по тревата, но твърде слабо и без проблеми за Александър Любенов, който улови. Това бе и първи точен удар в мача.

37'
  • Кратка пауза за вода, след като температурата в Стара Загора бе 35 градуса.

31'
  • УДАР! Алберто Салидо получи топката пред наказателното поле на Локомотив София и отправи техничен изстрел с десния крак, който прелетя малко над напречната греда.

29'
  • ШАНС ЗА БЕРОЕ! Ойер Сареги получи отдясно, напредна и центрира в наказателното поле, където около точката за дузпа Леандро Годой надскочи Лука Иванов и стреля с глава, но покрай дясната греда на Александър Любенов в аут.

25'
  • УДАР! Дълъг пас към Юлиан Ненов беше пресечен от защитник на Берое, който игра с глава и подари топката на пътя на Анте Аралица. Нападателят опита оптимистичен изстрел от около 30-ина метра, който обаче премина встрани от вратата на Мота.

22'
  • ШАНС ЗА ЛОКОМОТИВ СОФИЯ! Първо Селсо Рапосо получи хубав пас след центриране в наказателното поле отляво  и опита удар от точката за изпълнение на дузпа, но бранител на Берое успя да го блокира. Секунди след това Стефан Ламбезе намери отлично Красимир Станоев в половината на Берое, а халфът прокара технично топката през краката на Лучано Скуадроне, влезе отдясно в наказателното поле и нанесе удар в близкия ъгъл с десния крак, който обаче се спря във външната страна на мрежата на Артур Мота.