Септември надви Локомотив с 3:2 на стадиона в "Надежда" и се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България. Мачът се превърна в истинско софийско дерби, в което по-големият опит на елитния тим в крайна сметка надделя.

Двубоя удостои с присъствието си и националният селекционер Петър Хубчев.

Не бе изтекла и половин минута от началото на мача, при първата атака на локомотивци се стигна до гол – 1:0. Вкара го Даниел Васев, който получи пас от Мартин Станкев и в купа от играчи той промуши топката във вратата на Септември.

Играта продължи двуостро, но други чисти опасности дълго време липсваха. В 35-ата минута Даниел Васев центрира от фаул в наказателното поле на Септември, а двама негови съотборници се разминаха с топката.

Полувремето приключи с добра възможност от фаул за Даниел Васев, но топката мина на метър встрани от вратата на септемврийци. По-амбициозно изглеждащите локомотивци се оттеглиха с гол аванс на почивка.

Второто полувреме започна с опасен фаул в полза на Локомотив, но Мартин Станкев изпрати топката покрай вратата. Веднага след това Ишмаел Байду се шмугна между трима бранители на домакините и бе препънат. Мирослав Будинов изравни от отсъдената в 51-ата минута дузпа, въпреки че вратарят Александър Любенов закачи топката с крак.

Нова възможност от фаул получи Даниел Васев в 54-ата минута, но стреля право в ръцете на вратаря на Септември Валентин Галев.

В 57-ата минута Марио Петков допусна грешка в наказателното поле на Локомотив, а сетне събори Мирослав Будинов – втора дузпа за Септември. Точен от бялата точка този път бе Борис Галчев за 1:2.

Локомотив получи и трети пореден фаул, но Станкев и този път не намери вратата.

В 61-ата Здравко Димитров стреля над вратата на бившия си тим Локо Сф.

В 67-ата минута Марио Петков се реваншира за грешката си при втората дузпа, като отново изравни – 2:2. След корнер Даниел Васев отклони топката към защитника и той с крак я продължи към вратата на Септември.

Невероятен пропуск направи за Септември Мирослав Будинов в 79-ата минута. Крис Гади му сервира топката на два метра пред вратата, но Александър Любенов спаси великолепно.

В 83-ата минута след изпълнение на корнер Стилиян Николов скочи най-високо и с глава реализира нов гол за Септември – 2:3.

В 87-ата минута миналият в края като централен нападател за Локомотив Виячки за малко не успя да засече центрираната от Станкев топка пред вратата на Септември.

В добавеното време от мача Будинов уцели гредата на вратата на Локомотив. После локомотивци имаха претенции за дузпа.

Но мачът приключи така - с минимална победа с 3:2 за септемврийци в напеченото дерби.

ЛОКО СФ – СЕПТЕМВРИ СФ 2:3

1:0 Даниел Васев 1, 1:1 Мирослав Будинов 51-дузпа, 1:2 Борис Галчев 57-дузпа, 2:2 Марио Петков 67, 2:3 Стилиян Николов 83

ЛОКО СФ: 24 Александър Любенов, 16 Иван Калайджийски, 3 Марио Петков, 23 Емил Виячки, 94 Даниел Васев, 21 Христос Контохристос, 6 Георгиос Бузукис /63-Красимир Милошев/, 25 Зоран Швоня, 77 Мартин Станкев, 11 Владислав Романов /80-Йордан Тодоров/, 9 Костадин Хазуров /69-Страхиня Кърстевски/ Резерви: 12 Цветомир Витков, 79 Страхиня Кърстевски, 88 Богомил Христов, 26 Красимир Милошев, 7 Георги Нетов, 17 Йордан Тодоров, 14 Валентин Николов/ Старши треньор – Ангел Колев

СЕПТЕМВРИ СФ: 1 Валентин Галев, 8 Борис Галчев, 24 Александър Георгиев /43-Ишмаел Байду/, 15 Васил Добрев, 7 Георги Русев, 5 Дарко Глишик, 13 Здравко Димитров /66-Крис Гади/, 25 Иван Стоянов /46-Георги Стоичков/, 9 Мирослав Будинов, 23 Серхио Веласкес, 16 Стилиян Николов /Резерви: 21 Янко Георгиев, 6 Александру Бенга, 10 Асен Чандъров, 22 Георги Стоичков, 20 Ишмаел Байду, 19 Крис Гади, 3 Иван Арсов/ Старши треньор – Христо Арангелов

СЪДИЯ: Радослав Гидженов

СТАДИОН: „Локомотив“ - 500 зрители