Локомотив София мина без проблеми през един от лидерите във Втора лига – Спартак Плевен и го победи с 4:1 в двубой от 1/16-финалите на турнира SESAME Купа на България.

Срещата премина под знака на напрежението между публиките на двата отбора, като в 37-ата минута агитката на домакините атакува сектора с фенове на Локомотив. Двубоят бе прекъснат заради бой в сектора за гости, заради който трябваше полицията да се намесва.

start-photo.bg
10 снимки

Иначе Юлиан Ненов откри резултата в средата на първата част, а преди почивката Антонио Вутов удвои. В началото на втората част „железничарите“ реализираха набързо два гола, дело на Карлос Енрике и Илия Димитров. В края на мача пък Васил Шопов намали резултата, с което оформи и крайното 4:1 в полза на гостите.

Следващият съперник на Локомотив София е Витоша Бистрица, като срещата е на 28-и ноември.