Лудогорец победи ЦСКА 1948 с 3:1 в последен мач от 1/4-финалите на SESAME Купа на България. Така на полуфиналите "орлите" се присъединяват към ЦСКА, Хебър и Ботев Пловдив.

Тодор Неделев откри резултата в 17-ата минута с уникално изпълнение на пряк свободен удар. В началото на втората част пак той удвои, но Педриньо върна интригата с хубав гол от дистанция.

До изненада не се стигна и в заключителните минути Рик Джонатан сложи точка на спора.

Жребият за 1/2 финалите ще бъде изтеглен НА ЖИВО по DIEMA SPORT в коментарното студио след двубоя.

startphoto.bg
53 снимки

Срещата очаквано започна с лек домакински натиск. "Орлите" имаха преимущество по отношение на владеенето на топката. Гостите от своя страна трудно организираха атаки с повече подавания.

В 6-ата минута Лудогорец създаде страхотен шанс пред вратата на ЦСКА 1948. Неточност в отбраната позволи на топката да стигне до Руан Секо, който опита да я прати в мрежата, но Генадий Ганев скъси дистанцията и се намеси.

Четири минути по-късно дойде и отговор от момчетата на Николай Панайотов. Педриньо опита от дистанция да вкара още един красив гол, но този път прати изстрела право в Симон Слуга.

Четвърт час след началото на мача "червените" оцеляха след още една опасна атака. На далечната греда беше намерен Сон, който с едно докосване свали топката за Руан Секо. Нападателят понечи да стреля, но бе блкоиран от защитник.

В 17-ата минута вече нямаше какво да спаси ЦСКА 1948. Тодор Неделев си спечели нарушение в опасна зона. Левичарят изпълни по перфектен начин статичното положение, като завъртя топката над вратата и тя влетя неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата пазена от Генадий Ганев.

С изтичането на половин час игра Якуб Пьотровски опита марковия си шут от дистанция, но не затрудни стража.

Упражнението повтори и Кайо Видал малко по-късно, ала ударът в близкия ъгъл на Ганев също бе отразаен.

В последната минута на редовното време за първата част Аслак Фон Витри изчисти топката с глава в корнер. От последвалия ъглов удар Емил Ценов отскочи добре и стреля, но над напречната греда.

Само няколко секунди след началото на втората част Тодор Неделев вкара втори гол и съкруши ЦСКА 1948. Авторът на първото попадение пробва да стреля от много далечна дистанция и след рикошет в крака на Емил Виячки, топката излъга Ганев и попадна зад голлинията.

Гостите обаче се върнаха в срещата само десет минути по-късно. Груба грешка в изнасянето на топката позволи на Реян Даскалов да я отнеме. Кълбото попадна в Педриньо, който от дистанция заби топката в долния ъгъл на вратата, като не остави шансове на Слуга.

Дванайсет минути преди края на редовното време Рик Джонатан стигна до аутлинията и върна топката назад към дъгата на наказателното поле. Там връхлетя Сон, който опита много силен фалцов удар, но не намери очертанията.

Три минути по-късно "орлите" сложиха точка на спора. След бърза контраатака Якуб Пьотровски пусна хубав пас зад гърба на защитата. Рик Джонатан се отскубна, преодоля вратаря и на празна врата вкара за 3:1

FT Лудогорец - ЦСКА 1948 3:1

1:0 Тодор Неделев 17'

2:0 Тодор Неделев 46'

2:1 Педриньо 56'

3:1 Рик Джонатан 81'

Състави

Лудогорец: 12. Симон Слуга, 4. Диниш Алмейда, 6. Якуб Пьотровски, 7. Рик Джонатан, 16. Аслак Фон Витри, 17. Сон, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 77. Кайо Видал, 88. Тодор Неделев, 99. Руан Секо

Треньор: Георги Дерменджиев

ЦСКА 1948: 33. Генадий Ганев, 3. Росен Божинов, 7. Талис, 8. Педриньо, 9. Бирсент Карагарен, 15. Симеон Василев, 19. Стив Фуртадо, 21. Емил Ценов, 22. Реян Даскалов, 23. Емил Виячки, 25. Евгений Сердюк