Литекс отстрани Локомотив София след победа с 1:0 и се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България.

Голът за "оранжевите" отбеляза Ивайло Раденцов в последната минута на мача. Още в първата минута ловчанлии можеха да открият резултата, но след удар на Георги Търтов топката премина покрай гредата. В 12-та минута при идентична ситуация пропусна и Христо Кирев. Първата си опасна ситуация столичани създадоха в 26-та минута след пробив на Здравко Димитров през центъра, но ударът му не бе точен.

В началото на второто полувреме домакините бяха по-активни и по-често атакуваха вратата на съперника. Гостите постепенно изравниха играта, но головите положения пред двете врати липсваха. в последните минути на двубоя домакините упражниха натиск. В 85-та минута те пропуснаха най-чистото положение до този момент. Първо опасен удар на Тонислав Йорданов бе избит от дебютиращия вратар на Локо Сф Андрея Ефремов, а при добавката стражът на Локомотив спаси и шута на Ивайло Раденцов.

В 90-та минута Ивайло Раденцов от пряк свободен удар изпрати топката във вратата на столичани и донесе успеха за Литекс. Миналата година на същия етап Литекс отново отстрани Локо Сф за Купата - след 0:0 и изпълнение на дузпи. Преди 10 дни пък локомотивци разбиха ловчанлии с 4:0 в София за първенство./БТА