В сряда вечер се изиграха голяма част от мачовете в 25-ия кръг на Втора лига.

Локомотив София спечели у дома срещу Поморие с 2:1 и излезе на втората позиция, след като Ботев Враца изненадващо загуби у дома от Созопол с 0:1.

Тази загуба идва изненадващо с оглед на факта, че само преди дни врачани биха Царско село като гост.

Марица Пловдив допусна поражение у дома от Литекс с 0:1, но все още пловдивчани остават 12-ти с 29 точки.

Лудогорец 2 победи у дома Ботев Гълъбово с 2:1, а Царско село надделя над Оборище в Панагюрище с 3:1 и е уверен лидер с актив от 53 точки. На почивката столичани водеха с 2:1, но през втората част решиха двубоя с трето попадение.

Локо София е втори с 50, Ботев Враца е трети с 49.

Монтана е четвърти с 46, след успех у дома над Локомотив Горна Ояховица с минималното 1:0. В следващия 26-ти кръг Царско село се изправя срещу Монтана в дерби, а Локомотив София гостува на Литекс в Ловеч. Ботев Враца гостува на съимениците си от Гълъбово.

Сред отпадащите са тимовете на Нефтохимик, Созопол, Оборище и Струмска слава.