ЦСКА 1948 постигна втора победа във втората си лятна контрола. Пред около 300 зрители в столичния квартал "Надежда" армейците надвиха с 2:0 Локомотив София. Точни за победителите бяха Мартин Тошев и Валентин Йосков, а в самия край Милко Георгиев беше изгонен с два жълти картона за разкарване на топката и разправия с Евгени Зюмбулев от домакините.

ЦСКА 1948 започна отлично. Мартин Тошев вкара уникален гол още в третата минута. Той намери топката от въздуха и от близо 25 метра я закова под гредата.

Последваха минути на здрава битка, като съперниците направиха по един пропуск да почивката. Първо Китан Василев остана сам срещу Наумов, но вратарят на ЦСКА 1948 спаси великолепно. После пък Климентов и Тони Иванов пропуснаха последователно след отлична контра на червените.

Втората част бяха направени куп промени, но ЦСКА определено беше по-добрият тим на терена. При отлична атака отдясно Гущеров се измъкна отдясно и пусна на Йосков, който беше задължен да вкара и го направи - 2:0 за "червените".

До края нямаше кой знае какви положения, като домакините трудно минаваха дори центъра.

Състави:

Локо (София): Витков, Ферари, М. Василев, Домич, Мики Орачев, Милошев, Том, Цветомир Вачев, Георгиев, К. Василев, Семерджиев

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, 25. Ал. Александров, 20. Янко Сандански, 12. Дяков, 30. Атанасов, 17. Ивайлов, 8. Климентов, 98. Т. Иванов, 99. Гущеров, 11. Д. Александров, 90. Тошев (27. М. Георгиев, 98. Йосков, 4. Христов, 18. Петков, 23. Зоров, 13. Николов, 88. Кирилов, 21. Куманов)

Голмайстори: Тошев 3', Йосков 57'