Втородивизионния ЦСКА 1948 победи Металург Бекабад (Узбекистан) с 1:0 (0:0) в първата си контролна футболна среща по време на лагера в Турция.

Възпитаниците на Петко Петков имаха превъзходство, но в средата на първата част новото попълнение Спас Георгиев удари напречната греда. Сашо Александров все пак донесе победата на българите с попадение две минути след почивката.

Металург завърши на пето място в елитната дивизия на първенството на Узбекистан по футбол.

В същото време Монтана завърши 1:1 с косовския тим Фламуртари в четвъртата си контрола на лагера в турския курорт Алания.

Попадението за българския тим отбеляза от фаул Николай Цветков в 72-ата минута.

Това беше четвърта контрола за Монтана на лагера в турския курорт, а играчите на Ферарио Спасов записаха две победи и една загуба в предишните си три проверки.

Кариана се наложи с 1:0 над Локомотив София в контролна футболна среща на игрището в село Склаве.

Единственото попадение реализира в 28-ата минута Николай Дичев от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Николай Николов в наказателното поле.

Малко преди почивката Цветомир Иванов от Кариана получи втори жълт и червен картон, но тимът от Ерден продължи мача с пълен състав, след като Иванов беше заменен.