Локомотив Сф победи като гост гръцкия Пансерайкос с 2:0 в контрола, играна пред 500 зрители на стадиона в Серес.

„Червено-черните“ спечелиха с голове на двама от привлечените буквално преди ден-два футболисти. В 75-ата минута Евгени Зюмбюлев свали топката с глава към Илия Димитров и преотстъпеният от Левски нападател вкара за 1:0 в полза на „червено-черните“.

В 85-ата минута друго ново попълнение – юношата на Миньор Пк Александър Александров, с удар от 20 метра реализира за 2:0.

Локомотивци имаха две отлични положения и преди почивката, а след нея при резултат 0:0 Зюмбюлев уцели и греда.

Българският тим бе подкрепян от трийсетина свои привърженици, пропътували разстоянието до северногръцкия град. Пансерайкос дели осмо-десето място в гръцката втора дивизия.

Локо Сф започна в състав: Любенов, Хадзилиадис, Виячки, Горанов, Пидев, Васев, Н. Иванов, Пеев, Мисяк, Манолов и Георгиев. След почивката в игра се появиха и останалите футболисти на разположение на старши треньора Явор Вълчинов.

След мача локомотивци се завърнаха в Сандански, където са на лагер. Следващата им проверка ще бъде там срещу Ботев Враца на 28 януари.