Съседите в класирането на Втора лига Царско село и Локомотив Сф изиграха своето дерби в полите на Витоша, спечелено за едно полувреме от „царете“ с 3:0.

Двубоят предизвика добър интерес и на малкото стадионче в комплекса над Околовръстното шосе се събраха около 800 зрители.

Мачът започна с лек натиск на домакините, завършил с дузпа в 18-ата минута. Отсъди я много спорно реферът Станислав Ставров, а играчите и феновете на Локомотив дълго оспорваха дали е имало нарушение на Виячки срещу Диков. Точен от бялата точка бе Павел Петков за 1:0.

Същият футболист вкара хубав гол от дистанция при контра на домакините в 33-ата минута. Той изпрати топката право в горния десен ъгъл за 2:0.

В самия край на полувремето след центриране от фаул и избита топка от железничарите тя попадна у Георги Коруджиев, който с добре насочен удар в горния ляв ъгъл на практика реши мача – 3:0.

През второто полувреме локомотивци опитаха да вкарат почетно, но видимо не вярваха, че обрат е възможен. Само веднъж след корнер Виячки беше близо до това да порази вратата на Царско село, а домакините отвърнаха с опасности, създадени от Диков и Обаси.

Двама от локомотивците – Илия Димитров и Сашо Манолов, получиха контузии в мача. Явор Вълчинов пък пусна след почивката двама младоци – сина си Мартин Вълчинов и Красимир Милошев.

Царско село мина на петата позиция в класирането с 44 точки, а Локо Сф е седми с 41 след 28-ия кръг.

ЦАРСКО СЕЛО – ЛОКО СФ 3:0

1:0 Павел Петков 18-дузпа, 2:0 Павел Петков 33, 3:0 Георги Коруджиев 45

ЦАРСКО СЕЛО: 12 Филип Димитров, 3 Мартин Димов /80-Роналд Донев/, 19 Красимир Илиев, 5 Светослав Диков, 15 Георги Коруджиев, 2 Георги Радев, 21 Виктор Райчев, 14 Божидар Кацаров /75-Любомир Христов/, 8 Павел Петков /63-Окечуко Обаси/, 4 Ивайло Марков,, 16 Димитър Петков. Старши треньор – Никола Спасов

ЛОКО СФ: 24 Александър Любенов, 6 Александър Горанов, 23 Емил Виячки, 3 Евгени Зюмбюлев, 18 Мики Орачев, 17 Георгиос Бузукис, 8 Богомил Христов /55-Владислав Мисяк/, 94 Даниел Васев, 9 Димитър Георгиев /73-Красимир Милошев/, 11 Александър Манолов, 21 Илия Димитров /63-Мартин Вълчинов/. Старши треньор – Явор Вълчинов

СЪДИЯ: Станислав Ставров

СТАДИОН: „Царско село“ - 800 зрители