Локомотив Сф изпусна ценни две точки в битката за промоция, като завърши 1:1 у дома срещу коравия тим на Ботев Гълъбово.

Локомотивци създадоха няколко ситуации още в началните 15 минути, но добри изяви на вратаря Иванов и недостатъчната концентрация на нападателите в тези епизоди оставиха двете нули в резултата.

Локомотивци продължиха да бъдат по-настъпателният тим, но и Ботев имаше две добри ситуации, предотвратени от македонския вратар на домакините Андрея Ефремов.

Тези усилия обаче се оказаха недостатъчни и за двете страни и полувремето завърши без гол.

Локомотив се оживи след почивката, но имаше срещу себе си много корав съперник. В 55-ата минута Иво Иванов стреля много силно, но Мирослав Иванов изби в корнер.

Но минута по-късно Здравко Димитров центрира отляво и намери главата на Мартин Станкев, който отблизо вкара първия гол за Локо Сф след 4 сушави официални мача /от които три шампионатни/ .

В 66-ата минута красива странична ножица на Илия Димитров изпрати топката на сантиметри над вратата на тима от Гълобово.

В 75-ата минута Том отне топката от Николай Янков и сам срещу вратаря изпрати топката покрай вратата на Ботев.

В 82-ата минута обаче Ботев стигна до равенството. Центриране отдясно намери главата на Реджеб Халил и той отблизо направи 1:1.

Щурмът на отчааянието не донесе успех на локомотивци и мачът завърши без победител – 1:1.

ЛОКО СФ – БОТЕВ ГЪЛЪБОВО 1:1

1:0 Мартин Станкев 56, 1:1 Реджеб Халил 82

ЛОКО СФ: 92 Андрея Ефремов, 16 Васил Попов /69-Александър Горанов/, 23 Емил Виячки, 3 Евгени Зюмбулев, 17 Галин Ташев, 14 Иво Иванов, 77 Мартин Станкев /84-Марио Йорданов/, 33 Том /80-Александър Александров/, 9 Илия Димитров, 18 Николай Цветков, 20 Здравко Димитров /Резерви: 1 Цветомир Витков, 13 Кристиян Николов, 5 Георги Пунев, 15 Александър Горанов, 26 Красимир Милошев, 7 Александър Александров, 19 Марио Йорданов/ Старши треньор - Младен Додич

БОТЕВ: 85 Мирослав Иванов, 6 Антонио Георгиев, 20 Емил Иванов /87-Димитър Трайков/, 10 Емилиян Зотев /63-Пламен Коларов/, 15 Иван Цачев, 11 Илиян Капитанов, 45 Исус Ангелов, 33 Николай Янков, 9 Реджеб Халил, 77 Стефан Неделчев /75-Станислав Катранков/, 5 Цветелин Радев /Резерви: 31 Марин Орлинов, 21 Георги Кирилов, 88 Димитър Трайков, 18 Емил Колев, 28 Кристиян Георгиев, 22 Пламен Коларов, 27 Станислав Катранков/ Старши треньор - Никола Николов

СЪДИЯ: Румен Христов

СТАДИОН: „Локомотив“ - 300 зрители