Локомотив Сф изгуби в шестия кръг челната позиция във Втора лига, след като допусна загуба с 1:2 при гостуването си на Струмска слава в Радомир.

Домакините откриха резултата от дузпа в 32-ата минута чрез Ивайло Стоянов. Емил Виячки извърши нарушението след грешка на Кадифчин.

Локомотивци имаха доста положения преди почивката, като Николай Цветков-Демона обстрелваше отдалеч вратата на радомирци, но вратарят им Радослав Костадинов се представи на висота и отрази опасностите.

През второто полувреме в игра повторен дебют за Локомотив Сф напради бразилецът Том, който получи и жълт картон. Играта се изнерви, а треньорът на Струмска слава Румил Жотев бе изгонен.

Локомотив стигна до изравняване в 79-ата минута, когато Васил Попов изведе в коридор Илиян Стефанов и той направи 1:1.

Четири минути по-късно след центриране вратарят на Локо Сф Ивайло Яначков изпусна топката и тя бе вкарана във вратата на гостите от Георги Янев.

Така мачът, изгледан от 500 зрители, от които 100 привърженици на Локомотив, приключи 2:1 за Струмска слава.

В 89-ата минута бе изгонен за груб фаул Денислав Мицаков от тима на домакините.

Локомотив остана с 12 точки на второто място, тъй като Царско село спечели домакинството си срещу Созопол с 4:1 и излезе лидер с 14 пункта.

В другите мачове в събота Нефтохимик загуби от Марица с 0:2, а Черноморец Балчик надви Монтана с 1:0. Поморие и Ботев Вр пък направиха 1:1.